İPUÇLARIM

Cif Lekesi Nasıl Çıkar?

Cif Lekesi Nasıl Çıkar?

Cif lekesi belki de çıkması en zor en rahatsız edici lekelerden birisidir. Günlük rutin işler esnasında, bulaşık yıkarken , ocak temizlerken ve mutfak tezgahımızı  parlak ve temiz bir görünüme kavuşturmaya çalışırken nasıl olduğunu bile anlamadan cif lekesi ile karşı karşıya gelebilme ihtimalimiz oldukça yüksektir.

Cif zaten içerik olarak yüksek kimyasal bileşenler içeren bir temizlik malzemesidir. Örneğin bu ürünü vernikli yüzeylerde kullanmamamız gerekir. Kullanımı esnasında sulandırılmadan kullanım özelliğine sahip olan bu ürün bu durum yüzünden doğal olarak çıkması daha da zor hale gelmektedir.

Su ile yumuşatılmayan karışım kıyafetlerinize ya da herhangi bir kaza sonucu çarşaflarınıza ya da örtülerinize bulaşırsa etki etme oranı ve leke oluşturma yüzdesi daha fazla olmaktadır. Kimyasal bileşeninde anyotik aktif madde ve buna ek olarak  noniyotik aktif madde bulunduran cif , bir zemine bulaştığı andan itibaren çıkarılması oldukça zor bir hale gelmektedir. Mutfak ve banyolarımızdaki kötü kokulardan kurtulmak ve ayrıca lavabo, fayans, banyo,karo ve mutfak eşyalarımızı çizmeden temizlemek ve parlatmak istediğimiz zaman bu ürünü kullanırız.

Cif lekesi temizleme;

Fakat daha önce de belirttiğimiz gibi çıkarılması oldukça güç bir lekedir böyle bir durumda yapılması gereken en etkili işlemi şu şekilde özetleyebiliriz . Sıcak su ve limon karışımı lekenin bulaştığı zemine uygulayarak bu lekeden kurtulma şansınız var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.