Halı Şampuanı İle Halı Nasıl Yıkanır?

Halı Şampuanı İle Halı Nasıl Yıkanır?

Eğer halı şampuanı ile kendi halınızı kendiniz yıkamak istiyorsanız ilk önce etrafta yani halının üstünde ve çevresinde olan tüm mobilyaları uzaklaştırın.

Eğer halıya yakın yerlerde kalan fazladan mobilyalar var ise hemen bu mobilyaların ayaklarının altına bir mukavva ya da temiz bir plastik geçirin.

Mümkünse odadaki tüm perdeleri kaldırın eğer hepsini kaldıramazsanız o zaman halıya en yakın olan perdeyi kaldırın.

Daha sonra halının üzerini gerekirse iki defa elektrik süpürgesi ile süpürün ve makinenin tüm tozu ve görünen kirleri aldığından emin olun.

Sonrasında halı şampuanının üzerinde yazan talimatlara çok dikkat ederek kesinlikle atlamadan halınızı yıkamaya başlayın.

Yıkama yani şampuanı halıya uyguladıktan sonra odadaki tüm pencere ve kapıları tamamen açın. Odada hava akımı yani cereyan oluşturun.

Şampuanlamanın ardına temiz ve mümkünse naylon saplı bir fırça ile halınızın tüm tüylerini güzelce fırçalayın.

Halınız tamamen kuruduktan sonra yani en az 2-3 saat sonra kullandığınız deterjan ya da temizleme sıvısı türüne bağlı olarak kurumuş olan deterjanı halınızdan süpürerek tamamen çıkartın.

Halınızı asla kurumadan kullanıma almayın. Temizleme işlemini uygulamayı yapmak için özellikle kuru havaları tercih edin ve halınızı yıkama işlemine aldıktan ve kurutma işleminin bitiminden en az 20 saat sonra kullanmaya başlayın.

Eğer temizlik sonrasında halının tüylerinin lekeleri hemen kaptığını fark ediyorsanız bu durum seçmiş olduğunuz şampuanın türünden kaynaklanıyor olabilir.

Bu yüzden kaliteli halı şampuanlarını tercih etmeniz halınızı hem yıkama esnasında hem de yıkamadan sonraki kullanımda çok daha iyi bir şekilde koruyacaktır. Ayrıca halınızı kuruttuktan sonra hemen kullanıma almanızda bu sorunun nedeni olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Bahçeşehir Halı Yıkama dedi ki:

    Bahçeşehir Halı Yıkama Fabrikası olarak yazmış olduğunuz bilgilendirme çok yerinde olmuş. Ama her ne kadar şampuan iyide olsa halı yıkama makinesinde yıkanan halı kadar temiz olmayacaktır. Aynı zamanda su tasarufu içinde bizim gibi halı yıkama fabrikaları her zaman öncelikle olmalıdır.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder