Çengelli İnci Bileklik Nasıl Hazırlanır?

Çengelli İnci Bileklik Nasıl Hazırlanır?

Bu çok ilgin bileklik modeli şu anda Amerika’da hazır aldığınız zaman yaklaşık olarak 150 dolar civarında olan bir bilekliktir. Fakat takı yapmayı sevenler için bu bilekliği evde 1 saatte hazırlamak hem mümkün hem de çok daha hesaplıdır.

cengelli inci bileklik 1Gerekli Malzemeler
Bu ilginç bilekliği hazırlamak için altın sarısı renkte büyük çengelli iğnelere, ince sarma teline, makasa, penseye, kapatma klipsine, halkalara, kapatma metallerine ve inci delikli boncuklara ihtiyacınız var.

Çengelli İnci Bileklik

cengelli inci bileklik 2İlk adım olarak 20 ila 25 adet incir boncukları takı sarma teline dizin. Dizdiğiniz inci boncukların toplamı teli kıvırdığınız zaman çengelli iğnenin uzunluğunu biraz daha geçmeli ama fazla değil ayrıca çengelli iğnenin boyundan kesinlikle kısa olmamalı.

cengelli inci bileklik 3Daha sonra telin bir tarafına bir tane minik metal kapatma ucu ya da mini delikli metal bir halka takın ve teli 3,5 cm uzunluk kalacak şekilde kesin.

cengelli inci bileklik 4Sonrasında bu minik metal halkanın ya da boncuğun içerisinden telin diğer ucunu geçirin ve her iki tel ucunu da diğer taraflara çekerek birleştirin.

cengelli inci bileklik 5İki teli de sıkıca dış taraf doğru çektikten sonra minik kapatma boncuğunu pensi ile sıkarak tele sabitleyin. Sonrasında tellerin her ikisini de kesin.

cengelli inci bileklik 6Daha sonra aynı şekilde bir tane daha inci sırayı bu sefer ilk hazırladığınız incir mini bilekliği içinden teli atarak hazırlayın.

Aynı şekilde bilekliğinizin boyunca ya da çok daha uzun istediğiniz uzunlukta telleri birbirinden geçirip, incileri dizip, mini teller ile araları sabitleyerek uzun ya da kısa bilekliğinizi hazırlayın.

cengelli inci bileklik 7Bilekliğinizi istediğiniz uzunlukta hazırladıktan sonra aralarına altın sarısı renkte olan çengelli iğneleri geçirin.

cengelli inci bileklik 8Sonrasında bir tane altın sarısı halka alın ve çengelli iğnenin alt kısmına gelen delikten geçin ve kapatın. Diğer uç için çengelli iğnenin kapama kısmından halkayı geçirin ve yine aynı halkayı inci bileklik teline sabitleyin.

cengelli inci bileklik 9Diğer takı modellerimiz için mutlaka el işleri kategorimizden kendin yap kategorimizi tıklamayı ihmal etmeyin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder