Örgü Bolero Modelleri ve Örgü Bolero Yapılışı

  • 25 Mayıs 2022
  • 1.707 kez görüntülendi.
Örgü Bolero Modelleri ve Örgü Bolero Yapılışı

Ne kadar yelek, hırka, kazak gibi kıyafetlerin yerini tutmasa da örgü bolero tutkunu bayanların sayısı oldukça fazladır. Bu sayfamızdaki örgü bolero modelleri galerisi ile kendi tarzını yansıtmak isteyen bayanlara yönelik el örgüsü bolero modeli ile dolu dolu bir sayfa hazırladık.

 

Tığ işi bolero modelleri, kısa tip bolerolar, değişik motifli bolero örnekleri, kolay örgü bolero modelleri, yeni moda bir diğer deyişle moda el örgü bolerolar ve daha bir çok bolero modeli ile dolu galerimizde bolero modellerine doyacağız. Birbirinden şık bolero örneklerine bayılacaksınız!

Tabii bunu bolero müdavimi bayanlara söylüyoruz. Ancak şu bir gerçek ki boleroyu seven bayanlar fazla olsa da bir o kadar sevmeyeni de vardır. Bazı hanımlar boleronun yanından bile geçmez. Onlar daha çok yelek, hırka gibi kıyafetleri tercih ederler.

 

Örgü Bolero Modelleri ve Modası

Peki siz hangi grupta yer alıyorsunuz? Bolero sevenler grubunda mı? Bolero ile arası iyi olmayan bayanlar arasında mısınız? İster bolero sevdalısı olun ister hiç bolero giymemiş olun, eğer örgü tutkunu iseniz örgü işi bolero modelleri galerimizde yer alan boleroları beğeneceğinize hiç şüphemiz yok. Birbirinden güzel ve tamamı el örgüsü 100 çeşit bolero modeline göz atalım mı? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

 

Bolero modelleri örgü işi bolerolar tabii ki, genellikle genç kızların çok tercih ettiği ürünlerden bir tanesidir. Genellikle elbise ve eteklerin üzerine giyilir. Bu gibi ürünleri hazır olarak satın alabileceğiniz gibi örgü olarak örmeniz de mümkün değildir.

Örgü yapılacağı zaman modeline internet üzerinden bakarak örmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bolero modelleri genellikle daha düz şekilde örülür. Ancak farklı modelde bolero örmeye karar verdiğiniz zaman da bunlara uygun olarak ip ve şiş tercih etmek gerekecektir.

 

Örgü Bolerolar Çok Çeşitlidir

El örgü işi bolero modelleri olarak binlerce çeşit bulmak mümkündür. Nasıl bir ürün istediğinize karar verdikten sonra ipini seçmek daha sağlıklı olacaktır. Genellikle bolero modellerin de ip olarak daha kalın ve tüylü olan ipler tercih edilir.

Bolero, özellikle kış mevsimlerin de daha sık kullanışlı olur. Sıcak tutmasından çok elbise ve abiye modellerin üzerine daha şık durması için kullanımı yapılır. Ev ortamında da çok kısa süre içerisin de bolero örebilirsiniz. Özellikle örgü örmeyi severler için tercih edilen bir yöntemdir. Bu nedenle bolero modellerine mutlaka bakarak karar vermek daha sağlıklı olacaktır.

 

Bolero Nasıl Örülür?

Çok sık kullanılan örgü bolero modellerini örmeye başlamadan önce ilk olarak nasıl yapılacağına ve hangi renk ip kullanacağınıza karar vermek gerekir.

  • Bolero için uygun olan ip kalın iplerdir. Bunun için de daha kalın şişler tercih etmek gerekir.
  • Bolero modelleri düz modeller olarak örülür.
  • Kalın ve ince olarak bolero modellerini yapmak da mümkün.
  • Bolero örüleceği zaman ilk olarak nereden başlanması gerektiğine ve şekline de dikkat etmek gerekir.
  • Her bolero modeli için farklı ip kullanılır. Buna da dikkat etmek gerekir.

Bolero örmeye başlarken gerekli malzemeleri alarak modelin tipine bakmak modelin daha güzel olmasını sağlar.

 

Başlıca Bolero Örnekleri

Bolero kullanımları her ne kadar sadece genç kızlar için yapılsa da birçok yaş grubu tarafından tercih edilir. Özellikle elbiselerin üzerine bolero tercih edilmesi de daha şık durulmasını sağlar. Genellikle gelinlik üzerine de bolero tercih edilir. Özellikle beyaz örgü bolero örnekleri de çok tercih edilen modellerdir. Örgü yapmak hem daha kullanışlı hem de daha şık durmasını sağlar.

Bolero modelleri genellikle kısa olarak tercih edilir. Şal gibi bolero kullanımı da yapabilirsiniz. Boleroyu nasıl kullanacağınıza siz karar verebilirsiniz. Ancak elbise üzerinde tercih edilecekse eğer biraz daha ağır modeller örülebilir. Ancak bura da önemli olan ip ve şiş seçimidir.

 

Örgü Bolero Modelleri Galerisi

Hatta birçok insan tığ kullanarak da bolero örmektedir. Ancak tığ kullanıldığı zaman daha ince ip tercih edilmektedir. Çünkü tığlar da kalın ip kaldırma olasılığı daha azdır. Ancak daha ince ve daha şık görüntüye de sahip olabilirsiniz. Örgü bolero modelleri tercihleriniz de internetten de bu konuyla ilgili gerekli bilgileri de alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder