Cd’den Disko Topu Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Cd’den Disko Topu Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Mp3 müzik çalarlar, bilgisayar ve telefonlar yüzünden evde büyük ihtimalle bir sürü eski cd birikmiştir. Zamanında para verip aldığınız bu cd’ler artık hiçbir işe yaramadan bir kenarda duruyor ise ve koleksiyon da yapmak istemiyorsanız o zaman gelin bu eski cd’leri yine müzik ile alakalı ve eğlenceli bir malzemeye dönüştürelim.

Gerekli Malzemeler
Eski cd’ler, güçlü bir yapıştırıcı, sivri uçlu bir malzeme ya da çubuk, misina, tel, pense, strafom yuvarlak top, çekiç, havlu ya da çok güçlü bir makas.

Cd’den Disko Topu Yapımı

1 İlk olarak yapmanız gereken cd’leri bir havlunun arasına koyup çekiç ile üzerlerine vurup cd’leri küçük parçaya ayırmaktır.

İsterseniz elbette cd’leri kaynar suyun içine koyabilir ve yumuşadıklarında kesebilirsiniz. Ve ya direk güçlü bir makas ile küçük parçalara ayırabilirsiniz. Ama tüm bunların yanında en temiz ve hızlı yol cd’leri tek tek havlunun arasına koyup çekiç ile parçalara ayırmaktır.

cd disko 2Ucu sivri çubuk ile strafom topu ortadan ikiye delin ve içerisine uzun bir tel geçirin.

cd disko 3Sonrasında pense ile telin ucunu ve alt kısmını kıvırın. Bir ucunu yuvarlak biçimde kıvırın.

cd disko 4Ucunu yuvarlak biçimde kıvırdığınız kısma misina veya sağlam bir ip bağlayın ki böylece istediğiniz yere asabilesiniz.

cd disko 5Parçalara ayırdığınız cd parçalarının üzerine yapıştırıcı sürün ve strafom topun orta kısmından başlayarak topun her yerini cd parçaları ile kaplayın.

cd disko 6Cd parçalarını değerlendirmenin bir diğer yolu da sadece takıların üzerine küçük cd parçalarını yapıştırmaktır.

cd disko 7Veya cd parçalarını aynı uzunlukta ve aynı şekilde keserek bu parçaların bir ucuna delik açın ve boşta duran bir zincire bu parçaları geçirerek yeni bir kolye yaratın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder