İPUÇLARIM

Yosun Modeli Nasıl Örülür? Resimli Anlatım

Yosun Modeli Nasıl Örülür? Resimli Anlatım

Bu şık örgü modelimize çift iplik kullanarak başlayacağız. Koyu yeşil ile açık yeşil tonlarında 2 tane yün iplik ile çok kalın olmayan bir şiş yeterli olacaktır.

Yosun Modeli

Şişe istediğiniz kadar ilmik atabilirsiniz çünkü sadece bu modelin nasıl çıkarılacağını öğreneceğiz.

yosun modeli 1İlmikleriniz tamam olduktan sonra çift iplik kullandığınızı hatırlatarak koyu yeşil olan iplik ile örgümüze başlıyoruz. Koyu yeşil olan ilmiklere düz örgü yaparken açık yeşil olan ilmiklere dokunmadan sağ taraftaki şişimize ilmiği çekiyoruz.

yosun modeli 2Şiş diğer tarafa gelince yani ilk sıradaki ilmikler bitince koyu yeşil olan ilk sıradaki ilmiğe düz örgü yapıyoruz ve aynı ipi sağ taraftaki şişin üzerine alıyoruz ardından da açık renkli olan ipi sağ taraftaki şişe aktarıp yine sağ taraftaki şişe bir ip daha atıyoruz.

Aynı işlemi tekrarlayarak tüm sırayı örüyoruz.

yosun modeli 3Tüm sıra tamamlandıktan sonra bu sefer açık renkli olan ipi alıyoruz ve iki ilmik düz örgü yapıp bu sefer koyu renkli olan ilmiği sağ taraftaki şişe örmeden aktarıyoruz. İlmiklerin sonundaki iki ilmiğe düz örgü yapıp şişi diğer tarafa çeviriyoruz.

yosun modeli 4Diğer sıraya geçtiğiniz ilk iki ilmiğe düz örgü yapın, ipi şişe atın ve koyu renkli olan ipi sağ taraftaki şişe aktarın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.