Çaydanlık nasıl parlatılır?

  • 25 Ağustos 2014
  • 9.372 kez görüntülendi.
Çaydanlık nasıl parlatılır?

Çaydanlık parlatma sandığınız kadar zor değil. Çaydanlık nasıl parlatılır konumuzda sizler için bir çok pratik çaydanlık temizleme yöntemi bulacaksınız. Bu sayede misafirlerinize çay servisi yapacağınız zaman utanıp çekinmenize gerek kalmayacak.

Çay kahvaltı ve yemek sonraları, bir arkadaşla bir araya geldiğimizde sohbetimizin katığı olan çay bizler için önemli bir sıcak içecektir. Şimdilerde çay demlemek için birçok teknolojik ürün üretilmiş olsa da, pratik olsun diye sallama çay üretilmiş. Hiçbir şey şöyle güzel demlenmiş bir çayın yerini tutamaz. Çay demlemek iyi hoş da çaydanlığımız zamanla eskiyor, parlaklığını ve yeniliğini sürekli kullanımdan dolayı kaybediyor. Pratik bir yöntemle çaydanlıkları ilk günkü gibi parlak bir hale getirebiliriz.

Çaydanlık temizleme

Temiz çaydanlığın içine sirke ekleyip bir gece bekletin. Sabah dibinde az kalmak şartıyla sirkeyi boşaltıp bir yemek kaşığı kadar karbonat ekleyip sünger ve benzeri bir araç ile içini ovun. Bol sabunlu su ile yıkama işleminde bitirdikten sonra tertemiz bir çaydanlığa sahip olacaksınız.

Çaydanlık temizleme ve içinde oluşan kötü kokulardan kurtulmanız için hazırlanmış, çaydanlıktaki kötü konular adlı konuya da bakmalısın. Bu önerdiğim konuda sadece koku sorunları yer almıyor. Özellikle kararan çaydanlıkların nasıl temizlendiği hakkında bilgiler bulacaksınız.

Çaydanlık parlatma

Bir bardak kadar sirke alıyoruz içine biraz tuz atıyoruz ve karıştırıyoruz. Tuz sirkenin içinde eridikten sonra çaydanlığı bu sirkeli karışımla siliyoruz. Görüyoruz ki yeni alınmış gibi pırıl pırıl parlayan bir çaydanlığımız olacak. Bu yöntemle matlaşmış çaydanlıklara son veriyoruz. Sirke, yalnızca çaydanlıkta değil mutfak ve banyonun tamamında kullanabileceğiniz mükemmel bir temizleyicidir.

Ya da;

Poşeti elinizle iyice sıkıştırın. Onu sünger gibi kullanacağız. Sünger olan poşete cif dökün ve çaydanlığınızı ovalayın. Bu yöntemde çaydanlığınızı pırıp pırıp yapacaktır.

Eee sonra ne olacak!

Çaydanlık parladı sıra demliği dezenfekte etmekte. Kaynar suyun içine kaya tozu atın erimesini bekleyin. Şimdi sirke ekliyoruz ve bekleyin. Bu karışım çaydanlığı tüm mikroplardan arındıracaktır.

Çelik çaydanlık nasıl parlatılır?

  • Limon kabuklarını atmak yerine çelik çaydanlık parlatmada kullanabilirsiniz. Limon kabuklarını küçük parçacıklar haline getirip çaydanlığı ovup güzelce yıkayın. Pamuklu veya yünlü bez parçası ile parlatın.
  • Çelik çaydanlıklarda elma kabukları da doğal bir parlatıcı üründür. Elmanın kabuklarını soyup çaydanlığın içine koyup su ilave edin. Ocağın altını açıp kaynamasını bekledikten sonra normal temizliğinize geçebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=r07obBNFEqo

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder