İPUÇLARIM

Buzdolabı Kokusunu Engelleyin

Buzdolabı Kokusunu Engelleyin

Evde pişen yemeklerin, kahvaltılıkların ve taze kalmasını istediğimiz bir çok yiyeceğin yeri buzdolabıdır. Bozulma ihtimali olan gıdaları buzdolabında, kuru bakliyat, un, bisküvi gibi gıdaları ise dışarıda muhafaza edebiliriz. Buzdolabına konulan yiyecekler zamanında tüketilmezse veya kapağı açık olursa koku yayar. Önceden hareket etmezseniz bu koku tüm buzdolabının içine hakim olacaktır.

Sabah kahvaltı yapmak için uyandınız, mutfağa geçip buzdolabının kapağını açtınız ve o bozuk yemek kokusu burnunuza geldi. Ya da yemek bozulmamıştır sadece kokuları birbirine karışmış olabilir.  Kokular ne kadar rahatsız edici değil mi ?  Buzdolabınıza sinmiş kokuları bir kase süt ile veya limon ile çözebilirsiniz.

Buzdolabı Kokularından Kurtulmak İçin 1 Kase Süt

Akşamdan 1 kase sütü buzdolabına yerleştirirseniz sabaha kokunun dağıldığını göreceksiniz. Eğer hala koku var ise 1-2 gün bekletmeniz gerekecektir. Koku tamamen gittikten sonra sütü kullanmadan dökünüz. Ayrıca süt yerine kesik bir limonda işe yarayabilir. Buzdolabına yerleştireceğiniz kesik limonlar kokuyu alacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.