Örgü İplikten Bileklik Nasıl Hazırlanır?

Örgü İplikten Bileklik Nasıl Hazırlanır?

Bu takı çalışmamızda oldukça kolay hazırlayabileceğiniz bir bileklik çalışmamızı konu aldık. Sade bir takı yerine biraz daha detaya sahip bir bilekli çalışmasını incelemek isterseniz mutlaka kendin yap kategorimizdeki diğer bileklikleri de incelemenizi tavsiye ederiz.

Bileklik 1Gerekli Malzemeler
Bu şık bilekliği hazırlamak için büyük halkalara, küçük halkalara, uzunca bir zincire, 3 farklı renkte ince iplere, zımbaya, makasa ve penseye ihtiyacınız var.

Örgü İplikten Bileklik

Bileklik 2İnce ipleri bileğinizin ölçüsüne göre ayarladıktan sonra istediğiniz kalınlığa ulaşıncaya dek aynı ölçüler doğrultusunda katlayın. Her üç renkteki ip için de aynı işlemi uygulayın.

Bileklik 3Daha sonra kalın halkanın arasını açabilmek için zımbanın ince keskin uçlarını kullanarak halkanın arasını açın.

Bileklik 4Zımba ile kalın halkanın arasını açtıktan sonra 1 ya da 2 isterseniz daha fazla zinciri halkanın içerisinden geçirin.

Bileklik 5Zincirleri halkaya geçirdikten sonra hazırladığınız 3 farklı renkteki ipi önce birbirlerine bağlayın daha sonrada uç kısımdan halkanın içine bağlayın ve kalan fazla bağlama püsküllerini kesin.

Bileklik 6Sonrasında ister halkayı bir yere yapıştırarak isterseniz de bir çiviye ya da halkaya takarak şekilde görüldüğü gibi sabitleyin.

Bileklik 7Zincir seçtiğiniz 3 renkten bir tanesi ile bir tutarak bilekliği baştan sona kadar örün.
Örme işleminden sonra bilekliği bileğinizde bir defa daha ölçün ve kalan fazla ip ile fazla zinciri pense ve makas yardımı ile kesin. Fakat çok kısa kesmemeye özen gösterin.

Bileklik 8Başka büyük bir halka alın ve yine zımba yardımı ile halkayı açıp zincirleri halkanın içerisine geçirin. Daha sonra ördüğünüz iplerin diğer ucunu da bu halkaya geçirip çok sıkı bir şekilde bağlayın.

Bu işlemi yaparken örgü iplerinin çok geniş ya da çok dar olmamasına ayrıca herhangi bir şekilde örgünün bozulmamasına dikkat edin. Sonrasında bağlama kısmında kalan fazla ipi makas ile kesin.

Bileklik 9Bağlama işlemlerini tamamladıktan sonra halkanın bir tanesine ince ve küçük bir halka, bir diğerine de kapatma klipsini başka küçük bir halkaya pense ile ekleyin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder