İPUÇLARIM

Çok sık rastlanan sağlık sorunları için pratik bilgiler

Çok sık rastlanan sağlık sorunları için pratik bilgiler

Ayaklarınız mı ağrıyor, nefes almakta zorluk mu çekiyorsunuz, çevrenizdeki insanlar nefes kokunuzdan mı şikâyetçi, uçuk kepek veya gözaltı torbalarından şikâyetçimizsiniz? Dert etmeyin bu tarz sorunlarınızı küçük püf noktaları sayesinde yok edebilirsiniz.

Ayaklarınız mı ağrıyor?

Ayaklarınızı yaklaşık 15 dakika ılık tuzlu suyun içinde bekletin. Sonrasında soğuk su ile yıkayıp kurulayın. Ya da 6 tane limonu suyunu çıkarıp bir kaba alin. İçerisine 500 gram zeytinyağı, 50 gram kafur ve 15 tane ezilip toz haline getirilmiş aspirini ekleyip, her aksam ağrıyan ayaklarınıza masaj yapın.

Burnunuz mu tıkalı?

Burnunuzda tıkanıklık var ise, ılık suyun içine biraz tuz ekleyip burnunuza çekin. Tuzlu su burundaki damarları rahatlatıp düzgün nefes almanızı sağlayacaktır.

Nefesiniz mi kokuyor?

İşyerinde veya arkadaş ortamındayken nefesiniz koktuğunu mu hissetseniz sorun değil iki bardak su için. Bununla birlikte maydanoz tüketimi artırın.

Dudağınızda uçuk mu çıktı?

Sabah uyanıp aynaya baktınız ve oda ne dudağınızda kocaman bir uçuk var! Panik yapmayın ve elinize yemek kaşığı alıp soğuk su veya buzun içine sokup soğutun (Kaşık çok soğuk olmalı!).Soğuk yemek kaşığını uçuk olan bölgeye bastırıp bir kaç dakika bekletin.

Kepek ile sorunuz mu var?

Saç ve deri yapınıza uygun şampuan seçmelisiniz. Bunun yanında banyo sırasında doğal yağlar ile saç derinize masaj yapınız. Daha sonra saç derinizi iyice durulayın. Bu şekilde saçlarınızı yıkamaya devam ettiğinizde kepek sorunuzun kalmadığını fark edeceksiniz.

Gözlerinizin altında mavimsi torbalar mı oluştu?

Sabah gözaltı torbalarıyla uyanıyorsanız kağıt havluya sardığınız buzlarla göz kapaklarınıza kompres yapın. Gözünüzdeki şişlikler belirgin bir şekilde inecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.