Böcek Savarlar Nasıl Hazırlanır?

Böcek Savarlar Nasıl Hazırlanır?

Böcek savarlar yazımızın içerisinde evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir çok farklı haşere savarı bulacaksınız.Bu yazımızda sadece böcekler değil her türlü haşere kovucu sprey ve ilacında detaylı anlatımını inceleyebileceksiniz.

Böcek Savarlar

Hamamböceklerini uzak tutmak için isterseniz bir bezi bira ile ıslatıp tüm gece boyunca bu biralı bezi mutfağınızda bırakabilirsiniz. Bu bezdeki bira kokusu nedeni ile böcekler kesinlikle mutfağa yaklaşamayacaktır.

Uçan böcekleri yaklaştırmamak için isterseniz dumanlama yöntemini kullanabilirsiniz. Çünkü uçan böcekler hemen hemen her türlü dumandan nefret eder ve dumanın olduğu yere yaklaşmazlar. Bunu sağlayabilmek için sürekli olarak bir tütsü ya da mumu yakılı tutabilirsiniz.

Hem böceklerinden kurtulmak hem de bu sırada çevreye de duyarlı olmak istiyorsanız o zaman temiz bir tülbentin içine kuru reyhan yaprakları koyun ve bu tülbenti ister rafa ister çekmeceye isterseniz de bavul ya da sandığın içine koyun.

Pirincinizi böceksiz bir şekilde saklamak istiyorsanız 10 kilo kadar pirince sadece 50 gram kadar kuru olmak üzere nane yaprağını iyice ezmek sureti ile karıştırın. Bu sayede pirinç kesinlikle böceklenme yapmayacaktır.

Sürüngen böceklerden kurtulmak için duvarlarınızdaki çatlak ve sıvaları isterseniz 2 yemek kaşığı kadar şap ile 2, 5 litre kaynamış suyun karışımı ile güzelce boyayabilir ve doldurabilirsiniz. Bu sayede tüm sürüngen böceklerden de kurtulacaksınız.

Kertenkele Savar

Eğer kertenkelelere zarar vermeden onları uzaklaştırmak istiyorsanız o zaman odanızın bir kenarına tavus kuşu tüyü saplayın. Bu tüy yüzünden kertenkeleler odanıza yaklaşamayacaktır.

Kertenkeleleri uzaklaştırmak için isterseniz kırık yumurtanın kabuklarını da kullanabilirsiniz. Kabukları fark eden kertenkeleler kabukların olduğu odaya girmeyecektir.

Pire Savarlar

Pirelerin evdeki evcil hayvanlarınıza dadanmamaları için ve hatta pireleri tamamen yok etmek için köpeğinizin yattığı minderin altında ya da köpek kulübesinin içerisinde bol miktarda papatya yaprakları bulundurmanız yeterli olacaktır.

Eğer evde hazırda ya da bahçenizde papatya yaprakları yok ise o zaman her markette bulabileceğiniz poşet papatya çaylarını da onun yerine kullanabilirsiniz.

Köpeğinizi pirelerden korumak için bir diğer yol ise köpeğinizin yemeğinin içerisine bir miktar sarımsak ekleyebilirsiniz.  Bu sayede pireler kesinlikle köpeğinizi rahatsız etmeyeceklerdir.

Eğer köpeğiniz sarımsaktan hoşlanmıyor ise o zaman bira mayasını da deneyebilirsiniz. Bira mayasından köpeğinizin yemeğine çok az miktarda eklemeniz yeterlidir.

Unutmayın pireler genellikle köpeklerin boyunlarının arka kısmına giderler. Bu yüzden köpeğinizi yıkarken özellikle köpeğinizin boyun kısmını çok iyi bir şekilde sabunlayın.

Güve Savarlar

Mutfak raflarınızı güvelerden korumak istiyorsanız o zaman mutfaktaki raflarınıza serdiğiniz örtünün hemen altına bir miktar bor tozu serpebilirsiniz. Bor tozu nedeni ile raflarınız güvelerden tamamen kurtulacaktır.

Mobilyalarınızdan hem güveleri hem de böcekleri uzak tutmak için toz şap ile birkaç tane de sarımsağı kullanabilirsiniz.

Herhangi bir odayı güvelerden arındırmak istiyorsanız o zaman odanın içine karanlık tutun ve odanın hemen dışına doğru yanan güçlü bir ışık yakın. Bu sayede tüm güveler odadan ışığa doğru kaçacaklardır.

Tuvaleti güvelerden temizlemek için ilk önce sedir ağacını ufalayın ve sonra da bir miktar ufalanmış sedir ağacını poşetleyin ve tuvaletin iç kısmına doğru iliştirin.

Ya da isterseniz bir tülbentin içerisine bir miktar karanfil sarabilir ve tuvalete iliştirebilirsiniz. Aynı yöntemi kıyafetleriniz için de uygulayabilirsiniz.

Defne ile lavanta hem giysilerinizden güveleri uzak tutacak hem de çok güzel kokmalarını sağlayacaktır.

Yünle ve ipek kıyafetlerinizi güvelerden koruyabilmek için dolabınızın bir köşesinde sürekli kırmızı acı biber bulundurun.

Sümüklü Böcekler & Salyangozlar

Hem böceklerde hem de salyangozlarda işe yarayacak bir yem tuzağı hazırlamak istiyorsanız o zaman lahana ya da marul yapraklarından faydalanabilirsiniz.

Ya da isterseniz patates, şalgam ya da şekerli olan greyfurt kabuklarından da faydalanabilirsiniz.

Yukarıdaki tüm yemek tuzaklarına sümüklü böcekler ya da salyangozlar kesinlikle karşı koyamayacaktır.

Kulağakaçanlar

Kulağakaçanlardan kurtulmak için isterseniz sıvanın dip kısımları boyunca kapı ile pencere eşiklerine ezdiğiniz defne yapraklarından serpebilirsiniz.

Yine yanı bölgelere defne yaprağı yerine magnezyum sülfat tuzunu da serpebilirsiniz.

Bahçe kulağakaçanları için isterseniz bahçe hortumundan sadece 30 cm kadar parçalar kesip bu parçaları kulağakaçanların toplanmış olduğu bölgelere yerleştirebilirsiniz. Ancak bu noktada her bir hortum parçasının tamamen kuru olduğundan emin olmalısınız. Geceden sabaha kadar kulağakaçanlar bu hortumların olduğu yerde birikecektir. Bu noktadan sonra isterseniz bu böcekleri yok edebilir ya da onları insanlardan uzak bir yere salıverebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder