İPUÇLARIM

Çikolatanın İçerisindeki Kakao Miktarı Ne Kadar ?

Çikolatanın İçerisindeki Kakao Miktarı Ne Kadar ?

Çikolataların kakao miktarı %10 – %95 arası olabilir. En az %35 oranında kakao içeren çikolataları tüketmek kakaonun faydalarından da yararlanmanızı sağlayacaktır. Beyaz çikolata olarak bilinen, içerisinde kakao bulunmayan çikolatalar bol sütlü, kakao yağlı ve şekerli olurlar. Piyasada bitter olarak satılanlar ise %65 ve üzeri kakao miktarına sahip olanlardır. Genellikle bitter çikolatalar kahvenin veya çayın yanında tercih edilir.

Ayrıca diyet yapıyorsanız ve çikolata yemekten kendinizi alamıyorsanız bitter olanları öneririz. Büyük çoğunluğu kakaodan oluştuğu için diğerlerine oranla vücudunuza daha az zarar (kilo açısından) verir. Unutmamak gerekir ki, kakao gelmiş geçmiş bütün gıdaların arasında en fazla antioksidan içeren besinlerden bir tanesidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Çikolatalı Kurabiyeler dedi ki:

  valla benim bildiğim bu çikolatalar ile harika ve çok lezzetli çikolatalı kurabiyeler yapabilrsiniz ve mükemmel olacağında söleyebilirim,kurabiye sevmeyen kolay çıkmaz ondan dolayı ihmal etmeyin bir kerede olsa deneyin inatçılığın kimseye faydası yok 🙂 kurabiyeler şimdiden aafiyet ile yiyin..

 2. zekeryaköy boya badana ustası dedi ki:

  arkadaş onun bunu bilmem ama bimin yaptığı çikolata piyasadaki tüm çikolatada daha güzel adamlar nasıl bir formul bulduysa en kral ithal çikolatalardan daha güzel

 3. Enteresan Hediyeler dedi ki:

  Bitter adı zaten kakao oranının yüksek olmasından bu adı aldığını biliyordum. Ancak yağ oranı az olan çikolatalar her zaman daha sağlıklıdır bence.

 4. wordpress eklentileri dedi ki:

  Bitter çikolatalarin % 100 kakao olduğunu saniyordum cok aci ya hic sevmem 🙂

 5. Filmolog dedi ki:

  Demek bu yüzden köpeklere çikolota yedirmek yasak 🙂 yani zararlı kakao ya karşı bünyeleri çok zayıf köpeklerin

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.