Haşere İlaçları Nasıl Kullanılır? Bölüm 3

Haşere İlaçları Nasıl Kullanılır? Bölüm 3

Bu yazımız haşere ilaçlarının nasıl kullanılması gerektiğine dairdir. Tek bir yazı içerisinde tüm ilaçları anlatamayacağımız için bu yazımızı bir yazı dizisi haline dönüştürdük. Bu yüzden diğer ilaçların nasıl kullanıldığını bölüm 1 ve bölüm 2’den öğrenebilirsiniz.

Gammexane Duman Verici İlaçları

Bu duman verici ilaçlar yakıldıkları anda etrafa duman saçarlar ve yayılırlar. Bu tür ilaçları kullanırken mutlaka kapı ve pencereler tamamen kapatılmalı ve aynı zamanda da ocaklar kalın gazeteler ya da kalın kumaşlar ile tamamen kapatılmalıdır.

İlaçlamak istediğiniz odada kesinlikle yiyecek ya da içecek maddeleri bulundurmayın. Çünkü dumanlama sonrasında hem yiyeceklere hem de içecekler ilaç duman yolu ile geçecektir. Ayrıca oda içerisinde balık ya da kuş dâhil olmak üzere hiçbir evcil hayvan bulunmaması da önemlidir.

İlaçlama sonrasında oda da bulunan tüm kap kacak mutlak suretle yıkanmadan kullanılmamalıdır.

Eğer tahtakurusu ya da hamam böceği sorununuz var ise o zaman Beher’den 200 m3 olan bir alan için 450 gram kadar kullanmanız yeterli olacaktır.

Güve veya sinek ya da sivrisinek ve pireler için çok daha küçük dozlar kullanılmalıdır. Örnek vermek gerekir ise 800 m3 olan bir alan için 450 gramlık bir duman verici ilaç yeterli olacaktır.

Bu ilacı kullanırken duman tüttüğü müddetçe oda içerisinde ne bir evcil hayvan ne de bir insan bulunmamalıdır. İlacı saran sargıyı kullanım anında çıkarmalısınız ve ilacı mutlaka 45 derecelik bir seviyede tutmalı ve ilacı bir kibrit ile yavaşça tutuşturmalısınız. İlacı tutuşturmaya başladığınızda ne bir ateş be de bir alev olmaması gerekir.

İlacı tutuşturduktan sonra alev ya da ateş almayan bir tabak ya da herhangi bir taşın üzerine duman veren kısmı yukarı yani üste gelecek şekilde koyun.

Unutmayın bu tür ilaçlar üzerinde olan sargılar kesinlikle kullanım anına kadar çıkartılmamalıdır. Çünkü ilaçlama öncesinde sargı çıkartılır ise ilacın tutuşturma kısmı nem alabilir hatta ıslanabilir. Bu yüzden ilacın sargı kısmı daima son anda çıkartılmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder