Haşere İlaçları Nasıl Kullanılır? Bölüm 4

Haşere İlaçları Nasıl Kullanılır? Bölüm 4

Burada yazılmayan ilaçları nasıl kullanacağınızı öğrenmek istiyorsanız aradığınız ilaçları bölüm 1 veya bölüm 2 ya da bölüm 3’de bulabilirsiniz.

Hexafum

Bu ilaç duman verici ilaçlar arasındadır. Bu ilaç özellikle kiler ve mutfakları sinek ya da sivrisineklerden temizlemek amacı ile kullanılmaktadır.

Yaklaşık 25 m3 bir alanı temizlemek için 1 şerit kadar yakılması kâfidir. Bu ilacın uç kısmını yaktığınız zaman kâğıt duman çıkaracaktır ancak kesinlikle alev almayacaktır.

Bu ilaç yakıldığı anda etrafa çok kısa bir süre içinde yayılacak ve etkisini de çok kısa bir sürede gösterecektir.

Bu ilacı kullandıktan sonra en az 2 saat sonra ilaçlanan bölgeyi havalandırmanız gerekmektedir. Başka bir değiş ile oda mutlaka 2 saat boyunca kapalı tutulmalıdır.

İlacı kullanacağınız odadaki besinlerin ağızları kapanmalıdır ya da tamamen örtülmelidir. Bu ilaç bitki ve çiçekler için zararsız bir ilaç olsa da akvaryum canlıları için zararlıdır. Bu yüzden de bu ilacı kullanırken odada kesinlikle akvaryum balıklarınız olmamalıdır.

Hexavap

Bu ilaç en çok sivrisinek, sinek, taht kurusu, hamam böceği, güve, tatarcık hatta karınca ile kürk ve hali zararlılarına karşı kullanılan bir ilaçtır.

Kürk zararlıları, güve, karınca, tatarcık, sinek ve hamam böceği için kullanılmak istenir ise tahtakurusuna 100 m3 için 16 tablet ölçüsü, pire için kullanımda 100 m3 için 12 tablet ölçüsü kullanılmalıdır.

Bu ilacı kullanacağınız zaman hem kapılar hem de pencereler kapalı tutulmalıdır. Tabletler bir araya getirilmeli ve teneke bir kutunun ya da benzeri yanmayan bir malzemenin içine tabletler konulmalı ve tabletler ateşe verilmelidir.

İlaçlama yapacağınız zaman hem dolap kapaklarını açın hem duvar resimlerinin tersini çevirin hem de baza ya da benzeri koltuk ve yatakların altını boşaltıp kapaklarını açın.

İlaçlama sonrasında odayı mutlak suretle en az 4 saat kadar kapalı tutun ve 4 saat sonra odayı tamamen havalandırın.

Bu ilacın uygulama sonrasında tesiri yaklaşık olarak 3 hafta boyunca sürmektedir. Bu ilaç özellikle ilkbahar zamanından başlayarak sonbahara dek her 4 haftada bir defa olmak üzere yeniden uygulanmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder