Baş Ağrısına İyi Gelen Tedaviler Nelerdir?

Baş Ağrısına İyi Gelen Tedaviler Nelerdir?

Baş ağrısı rahatsızlığına neden olan etkenler arasında adet düzensizliği, bitkinlik, göz yorgunluğu, burun tıkanması, sinüs sorunları, ateş, sindirim rahatsızlıkları ve tansiyon bulunmaktadır.

Baş ağrısı sorununda bunun nedenini bulmak bilhassa sürekli olan baş ağrıları için önemlidir. Bilhassa 2 günden daha fazla süren ya da şiddetli ve ani gelişen veya baş ağrısı ile birlikte bulantı, kusma, boyun tutulması, konuşma güçlüğü ya da konuşmada karışıklık, isilik ve çift görme gibi belirtilerde ortaya çıkmış ise hiç vakit kaybetmeden uzman bir yardım almak gereklidir.

Fakat sizde var olan baş ağrısı yukarıdaki belirtileri beraberinde taşımıyor ise bitkisel tedavileri ağrı kesici ilaçlara alternatif olarak deneyebilirsiniz.

Baş Ağrıların Çözen Tedavi Yöntemleri

Yöntem 1: Kestere, lavanta, kantaron, biberiye, çarkıfelek, mine, ıhlamur ya da güvercin otu bitkilerinden faydalanabilirsiniz. Saymış olduğumuz bitkilerden birini ya da tadını beğendiğiniz birkaç tanesini karışım halinde dem olarak hazırlayın. Unutmayın her bir fincan başına en fazla 2 tatlı kaşığı kadar kuru bitki ilave edebilirsiniz. Hazırladığınız çayı ağrıyı gün içerisinden en fazla 3 fincan olmak sureti ile ama arka arkaya değil aralıklar ile içebilirsiniz.

Yöntem 2: Eğer isterseniz yukarıdaki yönteme alternatif olarak kedi otu tabletlerini de deneyebilirsiniz. Kedi otu tabletlerinden en fazla günde 3 defa olmak üzere ve yine belirli aralıklar ile yani bir anda değil 500 mili gram alabilirsiniz.

Yöntem 3: Veya isterseniz 5 mili litre kadar papatya veya lavanta ya da biberiye yağını 1 tatlı kaşığı kadar badem yağı ile karıştırabilir ve şakak bölgelerine hafif bir şekilde masaj uygulayabilirsiniz.

Unutmayın!
Sürekli, yoğun bir şekilde ve hafta içi yeniden sürekli olarak tekrarlanan ama herhangi bir belirtisi olmayan yani beraberinde herhangi bir yan etki ile gelmeyen baş ağrılarının çoğu günlük stresten, aşırı çalışmaktan ve depresyondan dahi kaynaklanmaktadır.

Bu yüzden baş ağrılarından kurtulmanın anahtarının mutlaka psikolojik olarak rahatlamanız gerektiği olduğunu ve stresten mutlaka elinizden geldiği kadar uzak durmanız gerektiğini unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. davetiyeler dedi ki:

    Sabah akşam ağrıyor valla teşekkürler paylaşım için.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder