İPUÇLARIM

Ayak Mantarını Yok Etmek İçin Bitkisel Çözümler

Ayak Mantarını Yok Etmek İçin Bitkisel Çözümler

Ayakta kaşıntı ve koku belirtileri ile göstermekte olan ayak mantarı, yetişkinlerde çok sık rastlanılan deri hastalıkları arasındadır. Özellikle ayakları uzun süre ıslak kalan, çok uzun süre ayakkabı giyen kişilerde görülen ayak mantarı tedavisi için mutlaka uzman bir dermatoloji uzmanına başvurmalısınız. Eğer tedavinizi ihmal ederseniz, mantar yok edilmesi çok daha zorlu ve uzun bir zaman alacaktır.

Ayak mantarı için bitkisel öneriler:

Ayak mantarı tedavisi için bitkisel kürler uygulamayı tercih ediyorsanız sizin için önerebileceğimiz kürü kullanarak mantar yok edilmesi için gereken tedaviye hemen başlayabilirsiniz. Ayak mantarı kürü için 6 – 7 diş sarımsağı üzerine tuz ekerek bir havan içerisinde dövün. Sarımsakları iyice döverek lapa kıvamına gelmesini sağlayın ve boş bir cam şişe içerisine koyun. Cam şişenin içerisine koyduğunuz sarımsakların üzerine bir miktar alkol ilave edin. Alkolün miktarının çok fazla olmamasına dikkat etmeniz, daha iyi sonuçlar elde edebilmeniz için önemlidir. Hazırladığınız karışımı 3 – 4 saat kadar bekletin. Bekleme sırasında ara ara şişeyi sallayarak, sarımsağın içerisindeki tentürün iyice çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra karışımı süzerek, başka bir cam şişenin içerisine aktarın.

Mantar yok edilmesi için hazırladığınız sarımsak ve alkol karışımını sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere pamuk yardımıyla ayağınızda bulunan mantarın üzerine sürün. Yaklaşık 2 hafta kadar bu karışımı kullanmaya devam edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.