Aşırı Alkol Tüketen Ertesi Gün Ne Yapılmalı?

Aşırı Alkol Tüketen Ertesi Gün Ne Yapılmalı?

Eğer eğlenceli bir gece yaşayacaksanız o zaman ertesi gününe de hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Özellikle eğlence geceniz de fazlaca alkol tüketimi yapacaksanız. Eğlenmek hepimizin hakkıdır ve bu yüzden bazen eğlencelerimizde özellikle herhangi bir kutlama söz konusu ise alkol genelde su gibi gider. Önemli olan ertesi günü normal ve düzgün bir gün gibi geçirebilmektir. İşte bu yüzden bu makalede sizlere bolca alkol tükettiğiniz günün ardından neler yapmanız gerektiğini anlatmak istiyorum.

Ertesi Günü Yapılacaklar

Aşırı alkol tüketmişseniz o zaman ertesi gün hissedeceğiniz rahatsızlıkları minimuma indirmek hatta yok etmek için uygulamanız gereken tedavi yollarını bilmeniz gerekir. Bu tedavi yolları ise mideyi tamamen kaplamak ve midenin alkolü emmesini engellemektir. Bu yüzden alkol almadan önce ilk olarak kendinize karaağaç tabletleri edinmeniz sizin için iyi olur.

• Ertesi günü rahatsızlığını önlemek için uygulamanız gereken ikinci tedavi yolu ise karaciğerinizi korumaktır. Karaciğerinizi korumak için ise deve dikeni tohumu demi gereklidir. Çünkü eğer karaciğeriniz alkolden etkilenirse hissedeceğiniz ilk belirtiler yorgunluk, rahatsızlık, ağız kuruluğu ve susuzluktur. Bu yüzden karaciğerinizi normale döndürüp hazmı kolaylaştırmanız gerekmektedir.

• Hazmı kolaylaştırmak için uygulayacağınız bir tedavi yolu şudur; ( her fincana 2 tatlı kaşığı) koyun otu, papatya, su yoncası ve su rezenesini içeren bir çay hazırlayın kendinize. Hazırladığınız çayın içine bir tutam kadar toz zencefil ve bir tatlı kaşığı kadar da bal ekleyin. Bu çayı ihtiyacınız olduğu kadar içebilirsiniz. Eğer ishal durumu söz konusu ise sade ve sert şekersiz ve sütsüz bir çay içmenizi tavsiye ediyorum.

• Karaciğer fonksiyonlarınızı düzenlemek için çuha çiçeğine başvuracağız. Ertesi sabah bir bardak suyun içerisine iki gram kadar suda eriyen C vitamini tabletlerinden atın ve ilaveten 1 gramlık çuha çiçeği kapsülünü bu su ile alın. Daha sonrasında ise hemen bunun üzerine vücudunuzu zehirden arındıracak olan bir bardak limonlu su için.

• Ve tüm yukarıdakilere ek olarak ise vücudunuzun potasyum seviyesini dengelemek için portakal veya muz yemeyi de ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder