İPUÇLARIM

Aldığınız Ekmekler Küflenmesin

Aldığınız Ekmekler Küflenmesin

Alınan ekmek zamanında tüketilmediğinden dolayı küflenir. Ekmeklerin küflenmesini önlemek için günlük olarak tüketilecek ekmek miktarını bilmelisiniz. Ülkemizde günlük olarak üretilen 15 ekmekten 1 tanesi çöpe gidiyor. Ekmek alma, saklama ve üretimi konusunda hiç bilinçli değiliz. Türkiye’de ekmek israfını önlemek için pratik bilgiler yetmez, insanların bilinçlenmesi gerekir.

Ekmeğin Küflenmesini Önleme

Küflenmeyi önlemek için 2 farklı yöntem mevcut. Bu yöntemlerden ilki pratik bir şekilde yapabileceğiniz tuz ve sirke uygulaması, bir diğeri ise insanları bilinçlendirmek. Birinci yöntemi açıklayacak olursak; ekmekleri sakladığınız çekmeceyi & kutuyu ayda bir kaç kez sirkeli suyla silerseniz ve kutu içerisine bir miktar tuz koyarsanız küflenmeyi bir nebze engellemiş olursunuz.  Bu konuda bir diğer yöntem ise insanları bilinçlendirmektir. Ne kadar ekmek tükettiğiniz öncelikle kavrayın ki ekmekler günlerce dolaplarda bekleyip küflenmesin. Lütfen BİLİNÇLİ TÜKETİCİ olun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yemek Tarifleri dedi ki:

    ekmeğin küflenmesini engellemek oldukça zor bir durum eğer bir de öğrenciyseniz kesin küflenir ekmek. bu yöntem ile bunun önüne geçebilirsiniz. Son derece yararlı bir ipucu.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.