İPUÇLARIM

Adet Kanı Lekesi Nasıl Çıkar?

Adet Kanı Lekesi Nasıl Çıkar?

Bayanların ayın belirli dönemlerinde yaşadıkları özel günler genel olarak bayanların hayatlarınızı zorlaştırmaya devam etmektedir. Bu durumda bazı sorunlar ile karşılaşmak mümkündür. Adet günlerinde çeşitli hareketler sonucunda etrafa bulaşabilen adet lekeleri kadınların hayatlarını büyük oranda zorlaştırmaktadır ve kişileri zor duruma düşürmektedir. Ancak bu durumda bayanları en çok etkileyen durum adet lekelerinin bulaştığı yerlerden nasıl çıkacağıdır.

Kan lekesi en zor çıkan lekelerin başında gelmektedir. Bu yüzden çıkarırken çeşitli ön çalışmaların yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde lekelerin tamamen kalıcı bir hale gelmesine ortam hazırlayabiliriz. Kan lekesi bulunduğu ortama hemen yayılmaya başlayacağı için önlem alırken hızlı davranmak çok önemlidir. Çünkü kurumuş kan lekesi oldukça inatçı bir hal alacaktır.

Adet lekesi yayıldığı ortamda fazla ise öncelikli olarak temiz ve kuru bir peçete ile birlikte fazla kanın emdirilmesi amaçlanmaktadır. Bu sayede daha fazla ortama yayılması engellenmektedir. Kan lekesinin en iyi şekilde çıkabilmesi için soğuk suda bekletilmesi gerekmektedir. Soğuk suda kan lekesi çok daha etkili ve hızlı bir şekilde çözümlenmektedir. Eğer kan lekesi kurumuş ve inatçı davranıyorsa iki taraftan birbirlerine sürterek soğuk su içerisinde çitilemek kan lekesinin hızlı bir şekilde çıkmasını sağlayacaktır. Adet lekeleri çitilendikten sonra hava ile kuruması sağlanmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.