Saten Örme Bileklik Nasıl Hazırlanır?

Saten Örme Bileklik Nasıl Hazırlanır?

Bu çalışmamızda yine örme bir bileklik modeli ile sizlerleyiz. Fakat bu örme modeli bilekliğin özelliği saten örme olmasıdır. Yanı 4 adet ip kullanılacak ve bunlardan 2 tanesi mutlaka saten bir ip olacaktır.

Saten olan ipler ince olmalıdır ve orta için kullanılan iplerde mutlaka saten iplerden daha kalın olmalıdır.

saten orme bileklik 1Gerekli Malzemeler
Saten örme bilekliği hazırlayabilmek için bant, kâğıt klipsi, uhu, makas, pense, metre, saten 2 farklı incelikte 4 tane ve en az 3 farklı renkte ip, metal kapatma uçları, metal halkalar ve metal bir klipse ihtiyacınız var.

Saten Örme Bileklik

saten orme bileklik 2Kalın olan 2 tane ipi en az 38 cm kadar ölçün ve kesin. Sonrasında diğer 2 farklı renkte olan ince ipleri 100 cm kadar ölçün ve kesin.

saten orme bileklik 3Daha sonra 4 ipi de metal kapatma ucuna düzgün bir şekilde yerleştirin ve metal kapatma ucunun her bir yan kenarını teker teker kapatın.

saten orme bileklik 4Sonrasında metal kapatma ucunun halkasını düz bir yere çiviye ya ad benzeri bir malzemeye takın ya da uç kısımlardan düz bir yere bant ile yapıştırın. Sonra kalın ipleri ortaya alın ve ince olanın birini sağa ve diğerini sol tarafa alın.

saten orme bileklik 5Sağ taraftaki saten ipi alın ve ortadaki kalın iplerinden sol tarafta olan ipin altından geçirip sol tarafa atın.

saten orme bileklik 6Sol taraftaki saten ipi alın ve bu sefer sağ tarafta duran kalın ortadaki ipin altından geçirin.

saten orme bileklik 7Aynı sisteme uyarak tüm ip sonuna gelene dek örmeye devam edin. Örme işlemi sırasında her iki saten ipi de yukarıya doğru sıkılayın.

Örme işlemi tamamlandığında kalan fazla ipleri makas ile kesin. Daha önce yaptığınız gibi bu ucu da metal kapama ucunun içerisine 4 ipi de alarak yerleştirin ve metal kapama uçlarının her bir kenarını teker teker pense yardımı ile kapatın.

Eğer isterseniz iplerin uçarlını metal kapama ucunun içine koymadan önce ucun içerisine bir damla uhu sürebilirsiniz.

Bu işlemlerde tamamlandıktan sonra her zamanki gibi uç halkaları ve kapama klipsini eklemeyi unutmayın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder