1 Aylık Diyet Listesi Nasıl Hazırlanır?

1 Aylık Diyet Listesi Nasıl Hazırlanır?

1 Aylık diyet listesi talebi, genellikle kısa sürede kilo vererek forma kavuşmak isteyen kişilerin talebinden dolayı hazırlanmaktadır. Kilo verme sürecinde sağlığın ön planda tutulduğu, vücut düzenini bozmayan programlar tercih edilmelidir. 1 aylık diyet listesi uygulayarak kilo vermek ve forma kavuşmak kim istemez ki! Yalnız, unutmayın ki hazır diyet programları herkeste aynı sonuçları vermeyecektir.

1 Aylık Diyet Listesi Programları Hazırlanırken Neye Göre Ayrım Yapılır?

Diyet listesi seçimine geçmeden önce, kişiye özel hazırlanmış diyet programı planlamasının yapılması oldukça önemlidir. Bu süreçte, kişinin boy ve kilo hesaplamasının yapılarak, kilo verme zorluk derecesine göre program hazırlanması gerekir.

1 aylik diyet listesi

1 Aylık Diyet Listesi Nasıl Hazırlanır?

1- Boy ve Kiloya Göre 1 Aylık Diyet Listesi

Vücut tipine bağlı olarak kilo verme süreci de değişiklik göstermektedir. Bu nedenle, kişinin boy, kilo ve vücut kitle endeksi ölçümünün yapılarak diyet programının hazırlanması, kilo verme sürecini doğrudan etkileyecektir. Hesaplamalar doğrultusunda yağ, kas ve su oranına göre günlük tüketilmesi gereken kalori miktarı belirlenir ve ona göre diyet programı hazırlanır.

2- Zor Kilo Verenler İçin 1 Aylık Diyet Listesi

Çok zor kilo verenlerin diyete başlamadan önce kan tahlili vermeleri, diyet programının sağlıklı işleyişi açısından oldukça önemlidir. Zor kilo vermek bazı nedenlere bağlıdır bunlar; kansızlık, D vitamini düşüklüğü, insülin direnci, hep aynı tarz beslenme, hareketsiz yaşam stilidir ve kilo verme sürecinizi doğrudan etkiler. Kan tahlilleri sonuçları değerlendirilerek yaşam stilinize uygun olarak hazırlanan diyet programı sayesinde, kilo vermeniz oldukça kolaylaşacaktır.

Kiloya Göre Diyet Listesi Ücretsiz Olarak Nereden Temin Edilebilir?

Kiloya göre diyet listenizin hazırlanmasını istiyorsanız, öncelikle aile hekiminizin yönlendirdiği diyetisyenden randevu alarak muayene olabilir, size özel diyet listesi hazırlanmasını talep edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, diyetisyen hizmeti veren web sitelerinde yer alan formları doldurarak, ücretsiz olarak diyet listenize sahip olabilirsiniz.

1 aylik diyet listesi

70 Kiloya Göre Diyet Listesi ile 80 Kiloya Göre Diyet Listesi Arasındaki Fark Nedir?

Diyetisyenler diyet listelerini hazırlarken sadece kiloya endeksli program yapamazlar. Zayıflayarak forma kavuşmak isteyen kişilerin öncelikle vücut kilo endeksleri hesaplanır ve orantı kurulur. Yani, boy, kilo, vücut tipi, kan tahlilleri, günlük aktivite oranı göz önünde bulundurularak 1 aylık diyet listesi hazırlanması en doğru ve en etkili yöntemdir.

70 kiloya sahip iki farklı bireyin bile vücut kitle endeksi ve sahip olduğu yaşam tarzının farklı olmasından dolayı diyet listesi de de farklılıklar görülür. Bu nedenle, 70 kiloya sahip birine hazırlanan program 80 kiloya sahip olan biri üzerinde uygulandığında etkili olmayacaktır.

Unutmayınız ki, bir kişiye hazırlanan 1 aylık diyet listesi, farklı kişilerde uygulanamaz. Her vücut tipinin diyet programına karşı verdiği tepki farklıdır. Zayıflama sürecinizin sağlıklı ilerlemesini istiyorsanız, bir uzmandan yardım alarak forma girebilirsiniz.

İlginizi çekecek diğer yazımız: Evde Pratik Egzersiz Yapmanın Püf Noktaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder