Pratik Yoldan Saçlar Nasıl Toplanır?

Pratik Yoldan Saçlar Nasıl Toplanır?

Saçlar, hiç şüphesiz kadın veya erkek herkes için oldukça önemlidir. Kadın, erkek, genç veya yaşlı herkes güzel ve gür saçlara sahip olmak ister. Bu istek oldukça haklı ve yerinde bir istektir. Nitekim bilindiği üzere saçlar bir kişinin görünümünü tamamlayan en önemli aksesuar olarak ifade edilir. Pek çok kişi tarafından bu tanım desteklenir. Saçlar pek çok şekle, yapıya ve renge sahip olabiliyor. Bu durumda farklı görünümlere ve farklı tarzlara sahip olunmasını sağlıyor. İnce telli, kalın telli, kıvırcık, düz ya da dalgalı olabiliyor. Tüm bu farklı saç tipleri ve şekilleri saçların farklı modellere daha yatkın olmasını sağlıyor. Saçların toplu ya da açık olması da kişinin görünümü üzerinde etkili olabiliyor. Saçlarınızı daha pratik bir şekilde toplayıp daha güzel bir model ile şekil vermek isterseniz pratik yoldan saçlar nasıl toplanır? Bu konu hakkında yazıyı okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz. Bu sayede saçlarınıza kısa sürede toplu bir görünüm kazandırabilirsiniz.

 

Saç Toplama Yöntemleri

Saçlarınızın boyutu ve yapısı saçınızın toplaması konusunda size fikir verecek en önemli şeydir. Saçlarınız uzun ise toplu bir görünüm kazandırmanız oldukça kolaydır. Çünkü saçlarınızın uzun olması daha toplu bir görünüme sahip olmasını kolaylaştırır. Ancak saçlarınız kısa ise toplu bir şekil vermek oldukça zor olabilir. Ama bu durumu pratik birkaç yöntem ile çabucak ve pratik bir şekilde toplayabilirsiniz. Uzun saçlarınızı at kuyruğu, topuz ya da örgü modelleri ile kısa sürede toplayabilirsiniz. Kısa saçlarınızı ise küçük tokalar yardımıyla daha salaş bir görünüme sahip şekilde toplanmış mümkün bir durumdur.

 

Pratik Saç Modelleri

 

Saçlarınıza derli toplu bir görünüm vermek istiyorsanız ve fazla uğraştırıcı bir saç modeli yapmak istemiyorsanız pratik saç modelleri sizin için en doğru seçim olacaktır. İlk olarak eğer saçlarınız düz ise tepeden saçınızı at kuyruğu şeklinde bağlayarak toplu bir saç modeli yapabilirsiniz. Ayrıca balıksırtı ve mısır örgüsü gibi örgü modellerini de yaparak toplu bir saç elde edebilirsiniz. Saçlarınızın kıvırcık ya da dalgalı ise oldukça salaş bir şekilde saçınızı topuz yapın.

 

Daha sonra saçlarınızın kısa olan öndeki kısımlarını dışarı çıkarın. Bu sayede oldukça pratik bir topuz şekli yapmış olursunuz. Ayrıca her zaman toplu ve rahat bir model isteyenlerin en büyük kurtarıcısı olan örgü modellerini tercih edebilirsiniz. Saçınızı istediğiniz bir yerden başlayarak örün ve bağlayın. Bu en pratik toplu saç modeli olacaktır.

 

 

Bandana İle Toplu Saç Modeli

Oldukça kolay ve farklı bu model ile sıradan toplu saç modellerinin dışına çıkacaksınız. İlk olarak bandanayı alnınıza gelecek şekilde bağlayın. Daha sonra saçlarınızı önden başlayarak bandananın içine katarak tüm saçları bu şekilde toplayabilirsiniz. Bir diğer badanalı yöntem ise saçınızı boyun hizasından bandanayı içine katarak örebilirsiniz.

 

En Pratik Saç Toplama Yöntemi

Saçınızı toplamak istiyorsunuz fakat yanınızda toka, bandana ya da saçınızı toplayabileceğiniz herhangi bir şey yoksa kaleminiz saçınızı toplamınıza yardımcı olacaktır. Saçınızı tıpkı topuz yapar gibi toplayın ve kalemi saç dibinize değdirmeden topuzdan geçirin. Bu model oldukça pratik olacaktır.

 

Saçları Toplarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçlarınızı toplarken en dikkat etmeniz gereken şey saçlarınıza zarar vermemeniz gerekmesidir. Saçlarınızı pratik olarak toplarken saçlarınızı kırabilirsiniz. Bu durumun önüne geçmeniz için saçlarınızı toplamadan önce su ile hafif bir şekilde ıslatabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı toplarken toka ile çok fazla sıkmamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca saçlarınızı çeşitli bitkisel yağlar ile besleyerek hem bakımını hem de toplanmasını sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder