Yüz Şekline Uygun Saç Modeli Nasıl Olmalıdır?

Yüz Şekline Uygun Saç Modeli Nasıl Olmalıdır?

Yüz şekline uygun saç modeli kesimi yaptırmak istiyor ama size en çok yakışan modelin ne olduğunu merak mı ediyor musunuz? Öncelikle sahip olduğunuz yüz hatlarının hangi yüz şekline sahip olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Güzelliğinizi ön plana çıkarmak istiyor, ama size en uygun saç modelini belirlemekte zorlanıyor olabilirsiniz. Çünkü saç modelleri, saç rengi gibi yüz ifadesini değiştirerek, karakteristik özelliğinizin dışına çıkmasına neden olabilir.

yuz-sekline-uygun-sac-modeli

Yüz Şekline Uygun Saç Modeli

5 Farklı Yüz Şekline Uygun Saç Modeli

Yüz şeklinizin ne olduğunu bilmiyor musunuz? Yüzünüzün en geniş kısmını belirleyin, ardından çene yapınızın belirgin hatlarını inceleyin ve genel yüz uzunluğunu ölçün. Yüz şeklinizi keşfetmenize yardımcı olacak bu tüyolar sayesinde yüz şeklinizi belirlediyseniz, artık saç modellerine göz atabilirsiniz. Yüz şekline uygun saç modeli kesimi için, işte detaylar;

1. Oval Yüz Şekli

Oval yüz hatlarına sahip olan kişilerde saç şekline karar vermek çok kolay olacaktır.

Güzellik uzmanlarının görüşlerine göre bu yüz şekli, hemen hemen her tür saç modeli kesimine uyum sağlar. Uzun saçlar oval yüz hatlarına en çok yakışan modeldir, orta uzunlukta saçlar ise daha dolgun bir görüntü sağlayacaktır. Yüz şekline uygun saç modeli kesimi olarak kısa ve küt kesim saç modelleri ile de saç stilinize farklı bir hava katabilirsiniz.

yuz-sekline-uygun-sac-modeli

2. Yuvarlak Yüz Şekli

Yuvarlak yüz şekline sahip kişilerde, daha kare saç kesimlerinin seçilmesi en doğru tercih olacaktır. Uzun olan bir saç stili tercih ederek stilinize daha havalı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ayrıca ince katlara sahip saç kesimi tercih ederek de daha hareketli bir saç modeline sahip olabilirsiniz.

yuz-sekline-uygun-sac-modeli

3. Üçgen Yüz Şekli

Üçgen yüz şekline sahip olan kişiler daha küçük bir alın yapısı ve geniş bir çene hattına sahiptir. Küçük alın yapısı kâkül kesimi için uygun olmayacaktır. Saç kesiminde çene hattını ortaya çıkaran model seçenekleri tercih edilmelidir.

4. Kare Yüz Şekli

Kare yüz şekline sahipseniz keskin hatları ortadan kaldıran saç kesimlerine yönelmeniz gerekir. Kare yüz şekline uygun saç modeli kesiminde hafif dalgalar, yuvarlak kesimler ve dokulu katmanlar seçerek görünümünüzü yumuşatabilirsiniz.

5. Dikdörtgen Yüz Şekline Uygun Saç Modeli

Dikdörtgen yüz şekli, net ve karakteristik bir görünüm sergilemenize neden olur. Saçınızı yana ayırarak bu görüntüyü yumuşatabilirsiniz. Oval yüz şekli ile karıştırılsa da dikdörtgen yüz şekli daha uzun ve daha dar hatlara sahiptir ve daha geniş bir alın profili çizer.

yuz-sekline-uygun-sac-modeli

Eğer dikdörtgen yüz şekline uygun saç modeli kesimi istiyorsanız saçınızı yandan ayırıp, dağınık bırakabilirsiniz. Çapraz veya asimetrik saç kesimleri bu yüz tiplerinde harika görünüm sağlar. Uzun saç kullanımını tercih etmiyorsanız daha kısa ancak hafif katlara sahip dalgalı saç modellerini de tercih edebilirsiniz.

İlginizi çekecek diğer yazı: Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? Göz Altı Morluklarına İyi Gelen Doğal Yöntemler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder