Yün İplikten Süs Çelengi Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Yün İplikten Süs Çelengi Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Bu zevkli çalışmamızda sevgili hanımlar daha önceki tığ işlerimizden elde ettiğimiz çiçek motiflerini ya da püsküllerini kullanabilirsiniz.

Bu çalışma sayesinde evinizi dekore etmek için ya da en sevdiğiniz dostlarınıza hediye etmek için muhteşem şık görünümde bir süs çelengi yapmayı öğreneceğiz.

Gerekli Malzemeler
Kullanmadığınız şık bir yün yumak iplik, şeffaf koli bandı, yapıştırıcı, makas, kâğıt içi derin 2 tane strafor tabak ve dilediğiniz çiçek modelleri ve çelengi içini doldurmak için eski gazete ya da kâğıt parçaları ile orta çizgiyi oluşturmak için yuvarlak bir tabak ya da benzeri bir alet.

Yün İplikten Süs Çelengi Yapılışı

Sus celenk 2Strafor tabaktan bir tanesini masaya koyup ortasına yuvarlak bir tabak yerleştirin. Unutmayın strafor tabaklar derin olmalıdır.

Sus celenk 3Sonra tabağın çevresinden kalem ile yuvarlak çizin ve çizdiğiniz yuvarlağın iç kısmını makasınız ile kesin. Daha sonra diğer tabağında ortasını aynı şekilde işaretleyip kesin. 2 tabağın ortasının da eşit olmasına özen gösterin.

Sus celenk 4Şimdi 1 tabağı bombeli kısımları içe gelecek şekilde üst üste koyup kenarlarından birbirlerine yapıştırın.

Sus celenk 5Yapışkanın kuruduğundan emin olduktan sonra bombeli kısımların iç tarafını eski gazete kâğıdı ya da benzeri kullanılmayan kâğıt parçaları ile sağlam bir şekilde doldurun.

Sus celenk 6Tabaklarınızın üzerini koli bandı ile en az 4 tarafından bantlayın.

Sus celenk 7Yumağınızın ucunu alın ve ipi tabağa koli bandı ile yapıştırın.

Sus celenk 8Yumağınızı çelenk iskeletinin ortasından geçirmek sureti ile yumağınızı çeleğin etrafına dolamaya başlayın. Eğer yumağınız yeterince kalın değil ise aynı anda birkaç tane yumağı kullanabilirsiniz.

Sus celenk 9Tüm iskeleti aynı şekilde sarmaya devam edin. Bu işlem en az 15 dakikanızı alacaktır. Sarma işlemi sırasında aralarda boşluk kalmamasına dikkat edin ve gerekirse tekrar sarmaktan çekinmeyin.

Sus celenk 10Başlangıç yerine geri döndüğünüzde yumağa bağlı olan ipi 3-4 cm uzunluk bırakarak kesin ve en başta bantladığınız yeri bulup ipi banttan kurtarın.

Sus celenk 11Şimdi her iki ipin ucunu birleştirip sıkı bir düğüm atın.

Sus celenk 12İsterseniz bu iplerin uçlarını duvara asmak için kullanabilirsiniz. Kalan ya da görünen kısımları iplerin arasında saklayabilirsiniz.

Sus celenk 13Şu anda elinizde hazır bir çelenk iskeleti bulunuyor tek yapmanız gereken dilediğiniz gibi süslemek.

Sus celenk 14İsterseniz çiçekler ve kurdeleler ile ya da püsküller ile istediğiniz süslemeyi çelenk iskeletine uygulayabilirsiniz.

Çelenk ebatları ve süslemeler size kalmış burada biz yaza girdiğimiz bu dönemlerde eski yün yumaklarınızı atmayıp onlardan muhteşem dekorasyon malzemeleri çıkarmanın kolay yollarından birini sizlerle paylaştık.

Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder