Fransız Düğümü Nasıl Atılır? Resimli Anlatım

Fransız Düğümü Nasıl Atılır? Resimli Anlatım

Fransız düğümü işlemeler çiçek motiflerini yapmak için kullanılan işlemelerdir. Fransız düğümü işleme tekniğini bilmeden çiçek motiflerini değişik şekillerde atamaz ya da kanaviçe bezi üzerindeki modellerin içini farklı şekillerde dolduramazsınız.FRANSİZ DUGUM TEKNİGİ NAKİS DERSLERİ

Fransız Düğümü İşleme Tekniği

Fransiz dugumu nasil atilir 2Bu işleme tekniğimizde normal iğne değil iğne gözü kısmı çok daha dar olan bir iğne ile çalışacağız. Fakat başlangıç aşamasında olduğumuz için siz herhangi bir dar gözlü iğne ile çalışabilirsiniz.

Fransiz dugumu nasil atilir 3İpliği iğneye bir değil 2 defa dolayın.

Fransiz dugumu nasil atilir 4İğneyi başlangıç iğnenizin geçmiş olduğu kanaviçe deliğinin hemen altındaki deliğe geçirin.

Fransiz dugumu nasil atilir 5Bir parmağınız ile yani boşta olan elinizin bir parmağı ile ipi sol tarafa doğru gerin ve diğer eliniz ile iğneyi kanaviçe bezinin altından çekin.

İpi iğneyi çekerken hemen bırakmayın düğümün bitimine yakın bir anda sol tarafa çektiğiniz ipi bırakın.

Fransiz dugumu nasil atilir 6İlk Fransız düğümünü attınız. Şimdi bu işlemi mükemmel olduğunu düşünene dek tekrar edin ve bolca pratik yapın. Burada önemli olan elinizden geldiğince çok düğüm üzerine pratik yapıp artık parmaklarınız kasılmayana ve şaşırmamaya dek pratik yapmayı bırakmamaktır.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder