Boncuktan Bileklik Nasıl Hazırlanır?

Boncuktan Bileklik Nasıl Hazırlanır?

Takı takmak kadar takı yapmayı da seviyorsanız o zaman bu projemizi de çok beğeneceksiniz. Çünkü bu projede hem çok şık bir bileklik hazırlayacak hem de bilekliği çok hızlı bir şekilde ortaya çıkaracaksınız.

Gerekli Malzemeler
Boncuktan bileklik hazırlamak için ortası büyükçe delik boncuklar, küçük metal tılsımlar, ip, halkalar ve klipse ihtiyacınız var.

Boncuktan Bileklik Yapımı

boncuklu bileklik 1Boncuğun orta deliğinden ipi geçirin. Daha sonra boncuğu ipin ortasına çekin ve ipin her iki ucunun da eşit uzunlukta olduğundan emin olun.

boncuklu bileklik 2Sonra ikinci boncuğu sağdaki ipten geçirin.

boncuklu bileklik 3Daha sonra sol taraftaki ipi sağ tarafta duran ikinci boncuğun içinden geçirin. Yani biraz önce sağ taraftan geçirdiğiniz ikinci boncuğun içerisinden bu defa sol taraftaki ipi geçirin.

boncuklu bileklik 4İkinci boncuğu orta merkeze koyduğunuz boncuğa iki ipi de gerdirerek getirin. Ortadaki her iki boncuğunda alt alta olduğundan emin olmak için sağ ve sol ipi gererek düzeltin.

boncuklu bileklik 5Bu sefer sol taraftaki ipe yeni bir boncuk geçirin ve sağ taraftaki ipi sol tarafta geçirdiğiniz boncuğun içerisinden geçirin. Aynı şekilde her iki ipi de gerdirin ve bu sefer üç boncuğunda düzgün bir şekilde alt alta gelebilmeleri için her iki ipi de birkaç defa gerdirin.

boncuklu bileklik 6Aynı şekilde bilekliğinizin ölçüsünde yani boncuklar bileğinizde tam tur atacak şekilde boncukları dizin. Tüm boncukları dizdikten sonra mutlaka her iki ipi de birleştirin ve en az 3 tane düğüm atın. Düğümleri sıkıca attıktan sonra makasla iplerin uçlarını kesin ve sağlamlıklarını garantileyebilmek için uçları çakmak ile hafifçe yakın.

77Büyük bir halkayı bir taraftaki boncuğun içerisine geçirin ve diğer büyük bir halkaya klips geçirip diğer boncuğa bu klipsli halkayı ekleyin.

boncuklu bileklik 7Daha sonra iplere dilediğiniz kadar metal uç ya da tılsım ekleyin.

Eğer isterseniz çift renk kurdele ya da ip kullanabilirsiniz. Ya da çok fazla tılsım ya da takı ucu kullanıp çok zengin bir bileklik görünümü elde edebilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder