Yoğurt lekesi nasıl çıkar, Yoğurt hakkında bilgi

Yoğurt lekesi nasıl çıkar, Yoğurt hakkında bilgi

Yoğurt, minareler açısından çok zengin olan bir süt ürünüdür. En önemli minareleri arasında kalsiyum, fosfor ve iyod bulunmaktadır. Besin değeri yüksek olan yoğurt her öğünde tüketilmesi gerekir.

Yoğurdu yemek yapımında da kullanılmaktadır. Erzincan’ın yöresel yemeği Ayranaşı yapımında ve yoğurt çorbasında kullanılan ana malzemedir.

 

Faydası saymakla bitmeyen yoğurt istenmeyen lekelere de sebep olabilir. Bu konumuzda halının üzerine dökülen veya kıyafetlerdeki lekelerin temizlemek için ipuçlarını paylaştık.

Yoğurt Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Kıyafetteki yoğurt lekesi için: Yoğurt dökülen yeri ıslakken silmeyin. Kurumasını bekleyin ve leke olan kısmi fırçalayın. Elektrik süpürgesi ile yoğurt parçacıklarını çektirdikten sonra lekeli yeri ılık sabunlu su ile siliniz. Bu şekilde lekeyi çıkaramazsanız benzin ile ıslatılmış bez ile silebilirsiniz. Benzin yanıcı madde olduğu için lütfen ateş ile yaklaşmayın.

 

Halıdaki yoğurt Lekesi için: Yoğurt dökülen yeri hali yıkama şampuanı ile siliniz. Leke çıkmadıysa beyaz ispirto kullanarak bölgeyi silebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yararlı bilgiler dedi ki:

    Güzel makale tesekkürler

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder