İPUÇLARIM

Yeni Doğan Bebek Bakarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni Doğan Bebek Bakarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Belki ilk kez anne olacaksınız ya da bir sebepten dolayı yeni doğan bir bebeğe bakmanız gerekiyor.

Yeni doğan bebekler diğer bebeklere benzemezler yani 2-3 aylık bebekler ile yeni doğan bebekler arasında çok fazla fark vardır ve yeni doğan bebeği kucağa almak bile 2-3 aylık bebeği kucağa almaktan faklıdır.

bebek bakimi

Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Yeni doğan bebeği ilk defa elinize alacaksanız başını bir eliniz ile arka taraftan destekleyin unutmayın başı sıkıca tutmayın sadece avuç içiniz ile başı destekleyin. Çünkü yeni doğan bebekte tüm refleksler ve kaslar daha tam gelişmemiştir ve boynunu arkaya atabilir.
• Yeni doğan bebeği banyo yaptırırken banyo suyunun derecesini çok iyi ayarlayın. Yeni doğan bebeğin cildi sizin cildinizden çok daha hassastır ve çok daha fazla ısıyı ve soğuğu hissedebilir.
• Bebeğin odasını aşırı derecede ısıtmayın ve bebeği çok fazla giydirmeyin.
• Bebek kucağınızdayken rahat bir şekilde yapamayacağınız hiçbir hareketi yapmayın. Özellikle bebek kucağınızdayken sıcak kahve taşımayın, keskin bir alet taşımayın, merdivenlerden inip çıkmayın, oda içinde bebeğin başına zarar verebilecek çıkıntı ya da benzeri şeylerin olmadığından emin olun. Telefon çaldığı zaman önce bebeği güvenlice yatağına yatırın ve daha sonra telefonu açmaya gidin.
• Yeni doğan bebeğin size diğer bebeklerden çok daha fazla ihtiyacı olduğunu unutmayın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.