Yemekten Sonra Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

Yemekten Sonra Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

Sağlıklı bir yaşam için egzersiz ve sağlıklı beslenmenin yanında yapılması ve uyulması gereken bazı önemli kurallar vardır. Bunların dışında sağlıklı bir yaşama kavuşmak için doğru bildiğiniz yanlışları düzeltmek gerekir.

Hemen Uyumak

Yemek yedikten sonra hemen uyumaya başlarsanız yediğiniz besinleri yeterince sindirmeye zamanınız kalmaz. Bu durumlar zaman içinde bağırsaklarda enfeksiyon ve gastrite neden olur.

Yürümek
Yaptığımız en büyük hatalardan biri yemek yedikten hemen sonra yürümektir. Fakat yemek yedikten hemen sonra yürümek sindirim sistemimizin aldığı gıdaların besin emilimini yapmasını engeller.

Banyo Yapmak
Banyo yapmak bacaklar, eller ve vücudumuzdaki kan akışını hızlandırmaktadır ve bu durum mide etrafındaki kan miktarını azaltır. Bu durum ise mide sindirim sistemini zayıflatır.

Kemeri Gevşetmek
Yemek yedikten hemen sonra kemerinizi gevşetmeniz aslında bağırsak düğümlenmelerine ya da tıkanmaya neden olabilir.

Çay İçmek
Çay yaprakları aslında yoğun bir şekilde asit içermektedir. Bu madde vücudumuzda tükettiğimiz besinlerin proteinlerinin hazmını zorlaştırır.

Meyve Yemek
Yemeğin hemen ardına yenen meyveler midenin şişmesine neden olur.

Sigara İçmek
Yemeklerden hemen sonra içilen 1 tane sigara aslında 10 tane sigaraya eş değer olduğu için kanser riskini arttırmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder