İPUÇLARIM

Şubat Ayında Neler Dikilir

Şubat Ayında Neler Dikilir

Neredeyse bir ay boş geçen zamanın sonrasında artık şubat ayına geldik. Şubat ayında neler dikilir diye merak ediyorsanız aslında birçok ürün için hazırlık yapıldığı söyleyebiliriz. Özellikle önceki ay ektiğiniz kış sebzelerini toplamaya devam edecek ve bunun yanı sıra fideleri yapmak için sıcak yastıklar hazırlamaya başlayacaksınız. Bu işlemler biraz hava soğuk olsa da, toprağı seven herkes için sevgi ile yapılmaya devam edilecektir.

Şubat ayında dikilecek olan tohumlardan bazıları domates, biber ve patlıcan tohumlarıdır.  Yine bunlara ek olarak bezelye ve havuçta ekilebilecekler arasında yer alıyor. Bunları özellikle sıcak yastıklara ekecek ve fide olmasını bekleyeceksiniz. Ayrı zamanda yaptığınız fideleri mantar hastalıklarına karşı korumak içinde ilaçlamayı unutmayınız.

Bunların yanı sıra şubat ayında ekilecek çiçeklerin arasında ise Ateş çiçeği, Kraliyet halısı, petunya çiçeği, Camgüzeli, kadife çiçeği ve vapur dumanı çiçekleridir. Bu güzel çiçekler özellikle pencere kenarlarında ve balkonlarda çok hoş havalar yaratabilirler. Bu sebeple mutlaka dikmenizi ve onlara bir bebek gibi özneli bakmanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.