İPUÇLARIM

Sinek Bandı yapışkanı elime yapıştı nasıl temizlerim?

Sinek Bandı yapışkanı elime yapıştı nasıl temizlerim?

Havalar ısınmaya başlayıp yaz aylarına girdiğimiz bu günlerde sineklerden korunma dertlerimiz başlar. Çeşitli sinek kovucu elektronik aletler, ilaç veya sprey tarzı savunma araçları kullanırız. Bu konumuzda tavana asıp aşağı sarkıtılan yapışkan sinek tuzağının yapışkanın dan bahsedeceğiz.

Sinek tutucu, sineklerin hoşuna giden koku ve tat dağıtan özel yapışkanı sayesinde, sineklerin üzerine yapışmasını sağlar. Özel yapışkanı çok yapışkan olduğu için ufak tefek kazalarda başımıza gelebilir. Elinize bir parçası bile değdiğinde yapış yapış bir tutkal lekesi olur. Sıcak su ve sabun bile kullansanız yapışkanı temizlemeniz mümkün olmayacaktır.

Sinek tutucu yapışkanını temizlemek için en etkili yöntem oje çıkaran kimyasal ilaçtır. Kendi uyguladığım yöntemde oje çıkarıcı da aseton maddesi yoktu. Belki ikisinde de temiz olur ama ben asetonsuz oje çıkarıcı kullandım.

Nasıl temizlenir?

Kolonya döker gibi bir parça oje çıkarıcı elinize döküp yapışkan olan kısmı ovalayın. Sonrasında su ile durulayıp oje çıkarıcıyı yıkayın. Son olarakta, bol sabun su ile yıkayıp kurulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.