Şifalı Taşlar Zümrüt, Safir Ve Elmasın Faydaları Nelerdir?

Şifalı Taşlar Zümrüt, Safir Ve Elmasın Faydaları Nelerdir?

Elmas, safir ve zümrüt hep değerli ve pahalı taşlar olarak gördüğümüz bu muhteşem taşlar aslında yüzlerce yıl öncesinden bu yana hem tarihin hatta mitolojinin içerisinde boy gösterirlerken hemde eski tarihlerden bu yana tabiat ananın ve kozmosun onlara bahşettiği muhteşem iyileştirme güçleri ile insanlığın yanında yer almaktalar. Şimdi dilerseniz gelin bu muhteşem taşlar hakkında kısada olsa hem tarih hemde şifalı özellikleri hakkında biraz bahsedelim ve bu konudaki bilgilerimizi bir parça daha geliştirelim.

Şifalı Taş Olarak Zümrüt Ve Tarihi

• Zümrüt taşı dünyanın en değerli taşları arasında yer almaktadır. Zümrüt taşı hem efsanelerin hemde mitlerin taşı olarak tarih sayfalarında yerini almaktadır.
• Zümrüt taşı hakkındaki en eski ve en ünlü efsane şeytanın cennetten kovulduğu zaman başından düşen taşının zümrüt taşı olduğudur. Ayrıca zümrüt taşının rengi yeşildir ve bu nedenle bu taştın yağmur yağdırdığına inanılmaktadır.
• Zümrüt taşının şifa verme özelliklerinden bahsetmek gerekir ise zümrüt taşı sinir sistemi, bağışıklık sistemi, ciğer, kalp ve böbreği güçlendirmesi ile tanınan bir taştır.

Safir-tasiŞifalı Taş Olarak Safir Ve Tarihi

• Safir taşı yine zümrüt taşı gibi dünyanın en değerli taşları arasında yer almaktadır. Safir taşı çok sert ısılara dahi dayanabilen, muhteşem bir mavi renge sahip ve beyaz damarları olan bir taştır.
• Dünyada en değerli ve ünlü safir taşlara Hindistan’da rastlanmaktadır. Bugün dünya yüzeyinde bilinen en büyük safir taşı 563 karat olan Hindistan Yıldızı’dır. Bu muhteşem safir taşı New York Doğal Tarih Müzesinde sergilenmektedir.
• Safir taşının şifa verme özellikleri arasında böbrekleri ve kalbi güçlendirmesinin yanı sıra tüm salgı bezlerini harekete geçirme özelliği vardır.
• Bunların dışında safir taşı psişik yetenekleri arttırdığı gibi sezgi hissini de güçlendirmektedir.

Şifalı Taş Olarak Elmas Ve Tarihi

• Elmas taşı taşlar arasında en sert ve en kıymetli olan taştır. Elmas taşı için halk arasında ‘’ rüyaların taşı’’ adı verilmektedir.
• Elmas taşı kişilik blokajlarını ortadan kaldırırken beyin fonksiyonlarını güçlendiren ve tedavi eden bir yapıya sahiptir.
• Elmas taşı bedeni temizleyerek negatif kuvvetleri ortadan kaldırır aynı zamanda kişide ruh, zihin ve beden üçlüsünü birleştirip bütünleştiren bir güce sahiptir.
• Ve elmas son olarak da masumluğun, saflığın, sadakatin ve bolluğun sembolüdür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder