İPUÇLARIM

Mutfaktaki Yemek Sırları

Mutfaktaki Yemek Sırları

Sevgili hanımlar hepimiz her zaman için mutfakta birkaç ipucunu yararımıza kullanabiliriz öyle değil mi? Örneğin pazardan aldığımız balığın taze olup olmadığını hemen anlamak, ekşiyen domates salçalarımızı kurtarmak veya domatesleri nasıl daha olgun hale getirebiliriz bilmek isteriz. İşte bu makalemizde yani mutfaktaki yemek sırları makalemizde mutfağımızda yukarıda saydığım ve daha birçok küçük detay için aradığınız ipuçlarını bulacaksınız.

Ekşiyen Salçalar Atılmasın

Eğer evde yemek yapma telaşı içindeyseniz ve bir anda salçanızın ekşidiğini fark ettiyseniz fakat yeni bir salça almaya vakit kalmamış ise o halde yapmanız gereken tek şey salçanızın içine hemen biraz havuç rendelemektir. Salçanıza havuç rendeledikten sonra salçanızdaki ekşime kokusunun neredeyse yok olduğunu göreceksiniz. Bundan sonra yapmanız gereken havuç rendelemiş olduğunuz salçanızın ağzını birkaç dakika kadar açık bırakmaktır.

Yeşil Domatesleri Olgunlaştıralım

Bol miktarda yeşil domates aldınız ama sonunda olgunlaşmış domateslere ihtiyaç duyduğunuzu anladınız. Pekala şimdi ne yapacaksınız, eğer yeşil domateslerinizin büyümesini aşırı şekilde hızlandırmak istiyorsanız o halde domatesleri bir kasenin içine bir adet elma ile birlikte koyup kasenin üzerine streç film folyo kapatın ve domateslerinizin ne kadar hızlı olgunlaştığına şahit olun.

Eksiyen Salcalar

Balıklarınız Taze mi?

Mükemmel bir sofra kurmak istiyorsunuz ama aldığınız balıklardan da şüphe etmeden duramıyorsunuz öyle değil mi? O halde şimdiki ufak ipuçları sizlere çok yardımcı olacaktır. Eğer taze bir balık arıyorsanız o zaman öncelikle balığın rengine dikkat etmelisiniz. Çünkü rengi solmuş bir balık taze bir balık değildir. Unutmayın eğer aldığınız balığın pulları dökülmüş ise o balığı kesinlikle yemeyin. Eğer bir balığın kesin olarak taze olup olmadığını anlamak istiyorsanız balığın gırtlak kısmına bakmalısınız. Eğer balığın gırtlak kısmı kırmızı ise bilin ki o balık tazedir.

Et Balık Ve Tavuğu Taze Tutun

Et balık ve tavuklarınızı taze tutmak istiyorsanız o zaman her daim onları paketlerinde tutun ve paketlerinden çıkarttığınız et, balık ya da tavukları hemen pişirip servis yapınız. Yani paketinden çıkarmış olduğunuz besinleri geri dondurucuya ya da dolaba koymayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.