İPUÇLARIM

Şifalı Taşlar ve Verdikleri Şifalar Nelerdir?

Şifalı Taşlar ve Verdikleri Şifalar Nelerdir?

Şifalı bitkilerin yanı sıra birçok kişi şifalı taşlarında bilincine varıp, birçok hastalığın çaresini şifalı taşlar sayesinde bulmaktadırlar. Bu yüzden siz sevgili ipuçlarım okuyucularının da merakını gidermek ve şifalı taşlar hakkında bilgilendirmek istedik. Bu makalemizde tüm şifalı taşları elbette ele alamayacağız fakat şifalı taşlar ailesinden tüm kuvars taşları ve verdikleri şifaları sizlere sunacağız.

Şifalı Kuvars Taşlar Ve Verdikleri Şifaları

Kristal Kuvars:Bu taş kuvars ailesinin üyelerinden bir tanesidir. Bu taş o kadar güçlü bir taşdırki enerjisi kumaşlardan dahi geçmektedir. Kristal kuvarsın en büyük özelliği yaşlanmayı geciktirmesidir. Ve bu özelliği çok ama çok güçlüdür. Bu taş bu özelliğinin yanı sıra terapi kürleri için özellikle aranan bir taştır. Bu yüzden meditasyon, terapi ve rahatlama için sıklık ile kullanılan bir taştır. Bu taş kafa karışıklığını giderdiği gibi kafayı toplamada ve odaklanmada birebirdir.

Agat:Bu taş ilk önce tansiyonu dengelemesi ile bilinmektedir. Ayrıca üriner sistemin sağlıklı kalması için sık sık kullanılmaktadır. Agat taşı vücudu ve aklı güçlendirdiği gibi vücuttaki lenflerin sirkülasyonunu rahatlatmaktadır.

Ametist:Ametist taşı en çok bilinen taşlar arasındadır. Fakat ametist taşı gerçekten çok güçlü taşlardan biridir. Ametist taşının en önemli özelliği negatif elektriği içinde barındırmasıdır. Ve bu yüzden ametist taşıyan kişilerdeki tüm fazla elektriği alır ve kişiyi rahatlatır. Ametist taşının diğer bir özelliği ise beyin gücünü yükseltmesidir. Ayrıca kanı temizlemek yaptığı diğer işler arasındadır.

Ametist taşının verdiği şifalardan başka birde halk arasında inanılan bazı özelliklere sahiptir. Bu özellikler arasında kişiyi büyüye karşı korumak, kara sevdaya ve tutkunlara şifa olmak ve son olarakda alkolikleri iyileştirme gücü bilinmektedir.

Krizopras:Bu taş sinirsel gerginliği yok etmesi ile tanınan bir taştır. Ayrıca fiziksel ve zihinsel heyecan durumlarında kişiye sakinlik kazandırır. Kişide huzuru ve neşeyi arttırırken kilo sorunlarına iyi gelmektedir. halk arasında bu taş için kişiyi hastalıklardan koruduğuna innılmaktadır.

Mavi-KalsedonMavi Kalsedon:Bu taş üst solunum yolu hastalıklarına ve troid bezi rahatsızlıklarına iyi gelirken ayrıca, ateş düşürür ve öksürüğü de azaltır. Tüm bunların dışında rahat konuşabilmeyi sağlar, zihin açıklığı verirken güven duygusunu arttırır. Özellikle zihin açıklığı ve güven hissini arttırdığı için öğrenciler arasında ‘’sınav taşı’’ olarak bilinmektedir.

Opsidyen:Bu taş özellikle çok hassas kişilerin kullandığı bir taştır. Aşırı hassas kişilere koruyucu görevi görmektedir. Bu taş zihindeki heyecanı yatıştırırken espri gücünü artırır. Bu taş tüm negatif durumları yok ederken stresi azaltmaktadır.

Opal:Opal taşı ümidin sembolü olan bir taştır. Bu taş hakkındaki inanç ise bu taşı taşıyan kişinin görünmez olduğudur.

Pembe Kuvars:Pembe kuvars taşı sevgi taşı olarak bilinen bir taştır. Bu taş kişiyi negatif enerjilerden korumaktadır. Bu taş ayrıca inceliğin ve ruhun sembolü olan bir taştır. Pembe kuvars taşı negatif enerjiyi boşaltan bir taştır ve bu yüzden bilgisayarın başında çok fazla vakit geçiren kişiler bilgisayarın yaydığı zararlı radyoaktif ışınlardan korunmak için bu taşı masanın üzerinde yada üstlerinde taşırlar.

Sitrin Kuvars:Bu taşın bir diğer adı da sarı kuvarstır. Bu taş safrakesesi ve karaciğer işlevlerine yardımcı olan bir taştır. Ayrıca vücuttan toksinleri atar ve görme bozukluklarına iyi gelir. Cilde serinlik ve tazelik verdiği için cilt hastalıklarına iyi geldiğine inanılmaktadır. Bu taşın en güzel özellikleri arasında aslında kıskançlık duygularını bastırması ile aşk ve zenginliği davet etme özellikleri yer almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.