Sıcak Uhu İle Kolye Ucu Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Sıcak Uhu İle Kolye Ucu Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Eğer evde sıcak uhu makineniz var ise istediğiniz çeşitlilikte ve türde mücevherler yaratabilirsiniz. Bu ilk adım çalışmasını öğrendikten sonra bol bol mücevher üreterek sizde takıya harcadığınız paraları yarıya indirebilirsiniz.KALP SEKLİNDE KOLYE UCU

Uhudan kolye ucu yapimi 2

Gerekli Malzemeler
Karton, makas, kurşun kalem, süs pullar, cımbız, sıcak uhu ve kolye ucu için halka.

Sıcak Uhu İle Kolye Ucu Yapımı

Uhudan kolye ucu yapimi 3Kartonun üzerine istediğiniz modeldeki kalp şeklini çizin ama kalp şeklini kartondan kesmeyin. Seçtiğiniz kartonun rengi kolye ucunun rengini belirleyecek o yüzden istediğiniz rengi seçtiğinizden emin olun.

Uhudan kolye ucu yapimi 4Cımbız ile halka ucunu tutun ve kalbin istediğiniz yerine zincir geçmesi için cımbız ile halkayı tutup bir yandan da sıcak uhu ile halkayı kartona çizdiğiniz kalıba yapıştırın. Bir süre dokunmayın bırakın biraz kurusun.

Uhudan kolye ucu yapimi 5Sıcak uhu ile ilk önce kalıbın kenarlarını doldurun.

Uhudan kolye ucu yapimi 6Daha sonra kalıbın iç kısımlarını sıcak uhu ile doldurun. Birkaç dakika uhuya dokunmayın.

Uhudan kolye ucu yapimi 7Sonrasında dikkatli bir şekilde süslemek için seçtiğiniz pulları cımbızla tutarak kalp kolye ucunun istediğiniz bölgelerine yerleştirin. Fakat ne fazla bastırın ne de süsün dışarıda kalmasına izin verin.

Süslemeyi tamamladığınızda en az 2 ila 3 saat boyunca hiçbir şekilde uhu ya da kolye ucuna dokunmayın. Bırakın iyice kurusun.

Uhudan kolye ucu yapimi 8
8 İyice kuruduktan sonra makas ile kolye ucunu kartondan kesin. Kolye ucunuz hazır güle güle kullanın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder