İPUÇLARIM

Sakız Bardak Nasıl Hazırlanır? Yenebilir Bardak Yapımı!

Sakız Bardak Nasıl Hazırlanır? Yenebilir Bardak Yapımı!

Öyle bir bardak olsun ki hem kırılmasın, hem temizleme derdi olmasın istemişken de birde yensin ama aynı zamanda da çok lezzetli olsun!

Çok fazla şey mi istedik? Bence değil hadi gelin yenebilir ve aynı zamanda da sakız yani jöle bardakları nasıl hazırlayacağınızı görelim.

Gerekli Malzemeler
Sakız yani yenebilir bardaklarınızı hazırlayabilmek için jöle tozu, sade jelâtin tozu, 300 mili litre kadar kaynar su, derin cam kâse, çatal, 500 mili litrelik plastik bardak, 200 mili litrelik plastik bardak, kaşık, 2 tane meyve bıçağı, makas,

Yenebilir Bardak Yapımı!

yenebilir bardak 1İlk önce 170 gram kadar jöle tozu ve 50 gram kadar jelâtin tozunu derin temiz cam bir kâseye dökün daha sonra üzerine yaklaşık 300 mili litre kadar kaynar su ilave edin. Sonrasında çatal yardımı ile hepsini iyice karıştırın.

yenebilir bardak 2Daha sonra iyice karıştırmış olduğunuz jöle ve jelâtin karışımını 500 mili litrelik plastik bardağa 300 mili litre gelecek şekilde dökün. Bardağın üzerinde oluşan tüm köpükleri kaşık yardımı ile iyice temizleyin.

yenebilir bardak 3Sonra içi 100 mili litre soğuk su ile dolu olan 200 mili litrelik plastik bardağı yavaşça büyük jelâtin ve jöle ile dolu olan bardağın içerisine koyun bu sırada da eliniz ile bardağı tutun ve sonrasında hemen küçük bardağın üzerine 2 tane meyve bıçağını oturtun. Bu şekilde en az 3 saat boyunca jöle karışımın soğumasını ve donmasını bekleyin.

yenebilir bardak 4Üç saat sonra bardağın içindeki suyu dökün ve ilk önce iç kısımda duran küçük plastik bardağı daha sonra da dikkatli bir şekilde dış kısımdaki büyük bardağı ortadaki donmuş jöle bardaktan çıkartın.

Hazırladığınız bu bardaklar özellikle çocuklarınızın doğum günü partilerinde muhteşem bir şekilde işinize yarayacak. Kırılma derdi yok, isterlerse yiyebilirler ve en güzeli de temizleme derdi yok!

Bu bardakların içerisine her türlü soğuk içeceği koyabilirsiniz. Ama sıcak içecekler koymaktan kaçının ne de olsa bardaklar jelâtin ve jöle karışımı.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.