Kaburga Örgü Modeli Nasıl Örülür? Resimli Anlatım

Kaburga Örgü Modeli Nasıl Örülür? Resimli Anlatım

Bu şık örgü modeli özellikle kışın boyun atkısı, uzun atkı ya da kalın atkılar yapmak için kullanılmaktadır. Bilhassa kalın yün iplik ve kalın şişler ile örüldüğü zaman çok hızlı bir şekilde ilerleyen bir örgü tekniğidir.

Bu örgü tekniğinde 4 ile dördün katları ve artı bir ilmik esas alınır.

Kaburga Örgü Modeli Nasıl Çıkartılır?

Şişe 17 ilmik atarak örgüye başlıyoruz.

kaburga 1İlk sırayı 2 düz ve 2 ters örgü tekniği ile örüyoruz. İlk sıranın sonuna geldiğiniz ve tüm sıraların sonunda her zaman için 1 düz örgü örerek şişleri diğer tarafa çeviriyoruz.

kaburga 2İkinci sırada 2 düz ve 2 ters örgü yaparak yani ilk sıradaki gibi örerek devam ediyoruz ve sonda 1 düz örgüyü unutmuyoruz.

Bundan sonra ad istediğiniz uzunlukta aynı şekilde örmeye devam edebilirsiniz. Yani her zaman için ilk ilmiği 4 ile dördün katlarında ayarlayıp, 2 düz ve iki ters olarak tüm sıraları örerken sıra sonlarında 1 düz örüp şişleri diğer tarafa çeviriyorsunuz.

Bu örgü modeli mutlaka kış aylarında kullanılması gereken bir örgü modelidir çünkü örgü sonunda özellikle kalın ipler kullanıldıysa mutlaka oldukça kalın bir örgü ortaya çıkacaktır. Bu yüzden de bu örgü tekniğini yaz aylarında uygulamamanız faydalı olacaktır.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder