Saçların Kabarması Nasıl Engellenir?

Saçların Kabarması Nasıl Engellenir?

Saçların kabarması ve yatışmaması problemi oldukça can sıkıcı bir durumdur. Herkes dolgun ve hacimli saçlara sahip olmak ister ama elektriklenmiş ve kabaran saçlara değil. Saçların kabarması nasıl engellenir? Kabarık saçlar nasıl yatıştırılır? Sorularına yanıt arıyorsanız detaylar yazının devamında!

Saçların Kabarması ve Elektriklenmesini Önlemenin 5 Yolu

Gün içinde şekil verip yatıştırmak için birçok ürün sürdüğünüz saçlarınız, nem ve rüzgâr karşısında yeniden kabararak can sıkıcı olabilir. Saçlar, genellikle ya havanın çok nemli olmasından ya da nemsiz kaldıkları için kabarır. Kontrol altına almak zorlaşır ve kabardıkça kabarır. Saç kabarması nasıl geçer? Saçların kabarması nasıl engellenir? Sorularına yanıt arıyorsanız detaylar yazının devamında!

1- Saç Bakımı

Saçlarınızın kabarmasını önlemek ve elektriklenmeyi engellemek için saç bakımı yaptırmanız oldukça önemlidir. Saçlarınızın bakımını aksatmamak ve canlılığını korumak için haftada en az 1 (bir) kez cildinizi nemlendirmek için nem maskesi uygulamanız gerekir. Bu yöntem sayesinde, saçlarınızın gün içinde kabarmasını engelleyebilirsiniz. Nem dengesini koruyan saçlarınız elektriklenmez ve gün içinde kabarmaz.

saclarin-kabarmasi

2- Tarak Seçimi

Saçların çatlayıp, kırılmasını engellemek için nemli ve ıslak bir şekilde taramak gerekir. Kuru taranan saçlar kırılır, kabarır ve zaman içinde parlaklığını kaybetmeye başlar. Saçlarınızın daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlamak ve gün içinde kabarmasını önlemek için duşta veya duştan hemen sonra taramanız gerekir. Bu yöntem sayesinde, saçlarınızın gün içinde kabarmasını engelleyebilirsiniz.  Bunların yanı sıra, saç tipinize uygun bir tarak seçmek ve kullanmakta kabarmayı önlemek açısından oldukça önemlidir.

saclarin-kabarmasi

3- Saç Kurutma Şekli

Banyodan sonra kabaran saçlar genellikle yanlış kurutma şeklinden kaynaklanmaktadır. Saç kurutma makinesi kullanarak gelişi güzel bir şekilde saç kurutmak, saçlarınızın kabarmasına neden olabilir. Saçlarınızı kendiliğinden kurumaya bırakmanız kabarmaya engel olacaktır. Bu yöntem sayesinde, saçlarınızın gün içinde kabarmasını engelleyebilirsiniz. Fakat saçlarınızı kurutmadan yapamıyorsanız, bir de tarayarak kurutmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde, saçlarınızın gün içinde kabarmasını engelleyebilirsiniz.

saclarin-kabarmasi

Saçların Kabarması

4- Saçların Kabarması ve Elektriklenmesini Önleyen Yatıştırıcı Ürünler

Düzleştirdikten sonra kabaran saçlar günün ilerleyen saatlerinde keyif kaçırabilir. Gün içinde dış etkenlere bağlı olarak saçlarınızda kabarma problemi yaşıyorsunuz, çantanızca yatıştırıcı özelliğe sahip, saç kabarmasını önlemek amacıyla serum ve yağlar taşıyabilirsiniz. Kabaran saçlar için ürünler satın alarak bir iki damla süreceğiniz serum sayesinde saçlarınızı yatıştırabilirsiniz.

5- Yastık Kılıfı

Saçlarınızın kabarmasını önlemek ve elektriklenmeyi engellemek için yastık kılıfı seçiminiz oldukça önemlidir. Saçlarım tel tel kabarıyor diyorsanız, saç sağlığını korumak ve saçlarınızın kabarmasını engellemek için pamuklu kumaşa sahip yastık kılıfları yerine, ipek kumaştan yapılmış kılıfları tercih edebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde, saçlarınızın gün içinde kabarmasını engelleyebilirsiniz. İpek kumaş saçınızdaki nemi emmez, kaygan yapısı sayesinde saçların kırılmasını da önler. İpek yastık kılıfları sayesinde saçınızın kabarmasını engelleyebilirsiniz.

saclarin-kabarmasi

İlginizi çekecek diğer yazı: Tırnakları Güçlendirmek için 10 İpucu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder