Saçlarımız Neden Bu Kadar Kuru?

Saçlarımız Neden Bu Kadar Kuru?

Reklamlar, filmler, mankenler derken biz hanımların delirmemesi imkânsız. O bayanlar ve muhteşem saçları. Ne kadar canlı, ne kadar doğal ve ne kadar çekici duruyorlar öyle değil mi? Pekiyi o zaman neden bizlerin saçları bu kadar kuru?

Bizde pahalı şampuanlar kullanıyoruz, bizde kendimize bakıyoruz hatta evde kendimiz bile bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Ama bir türlü ekranlardaki hanımların ki kadar güzel ve canlı saçlara sahip olamıyoruz. Sizce saçlarımıza o kadar bakmamıza rağmen, saçlarımız neden hala bu kadar kuru?

Saç Kuruluğunun nedenleri

  • Öncelikle hanımlar, saçlarımızın sebumun eksikliğinden kuru olup olmadığını anlamalıyız.
  • Saç kuruluğunun diğer ve en çok bilinen fakat önemsenmeyen sebeplerinden bir tanesi de, çok fazla saç rengini değiştirmek, perma yaptırmak veya sürekli fön çektirmek olabilir.
  • Kuru saçların az bilinen nedenlerinden biri ise fazla güneşlenmek veya saçlarımız güneşe fazla maruz bırakmaktır.

 

Pekiyi Ne Yapacağız?

Saç kuruluk nedenlerini anladık tamam ama şimdi ne yapacağız? Çünkü ne kadar kendimize bakarsak bakalım, cansız bir saç tüm çekiciliğimizi alıp götürüyor. Tamam, hanımlar hemen kuru saçlarımızı canlandırmak için ne yapmamız gerektiğini anlatacağım.

  • Saçlarımız güneş yüzünden aşırı derecede kurumuş ve hatta kırılmaya başlamışsa, hiç vakit kaybetmeden şampuan öncesi bakım uygulayacağız. Hemen, hemen her yerde bulabileceğimiz bakım kremleri, serumları veya maskeleri ile saçlarımıza gereken acil yardımı yapacağız. Saç bakım ürününün etkisini arttırmak için, ürünü uygulayınca hemen saçlarımızı sıcak havlu ile saracağız bu şekilde saçlarımızdaki ürünün etkisini artırıp hızlandırmış olacağız.
  • Sanılanın aksine bayanlar eğer kuru saçlarınızı kurtarmak istiyorsanız, saç bakım önce krem, sonrasında şampuan ve şampuanın sonrasında ise, saç kremi kullanmaktan sakın çekinmeyin. Kuru saçlarınız şımartılmayı ve narin bir şekilde davranılmayı severler.
  • Kuru ve cansız saçlarınıza yapabileceğiniz diğer bir destek ise, haftada en az bir defa evde uygulayacağınız saç maskesidir.
  • Kuru saçlarınızı kışkırtmak istemiyorsanız, saçlarınızı kesinlikle sert darbelerle fırçalamaya kalkmayın. Zaten hassas olan kuru saç bu tür bir saç fırçalama şekline dayanamaz ve çok çabuk kırılırlar.
  • Saçlarınızı daha hızlı bir şekilde kurtarmak istiyorsanız, saçlarınızı nasıl taramanız gerektiğini anlamalısınız. Saçlarınızı ortalardan başlayıp ya da gelişi güzel bir şekilde taramayın. Saçların uzayıp canlanmasını sağlayan yani saçlarınızı korumak ile görevli olan sebum saç köklerinizde salgılanır. Bu yüzden kuru saçlarınızı daha hızlı kurtarmak için, saçlarınızı kökten uca doğru fırçalayın.
  • Saç fırçanızı seçerken aman ha sert ve ucuz saç fırçalarına iltifat etmeyin. Siz kuru saçlarla mücadele ediyorsunuz, o yüzden saç fırçanız kaliteli, yumuşak ve ince doğal kıllardan yapılmış olmalıdır.
  • Ve son olarak da, kuru saç uçları diğer saçlara oranla daha çok ve çabuk kırılır, bu yüzden saç uçlarınızı düzenli olarak kestirmeyi ihmal etmeyin.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder