Tığ İle Kalp Motifi Nasıl Oluşturulur? Resimli Anlatım

Tığ İle Kalp Motifi Nasıl Oluşturulur? Resimli Anlatım

Bu tığ işleme modeli oldukça kolay bir şekilde işlenen ve çok şık bir görünüme sahip olan bir tığ işleme modelidir. Bu tığ işleme modeli ile genellikle battaniye veya kare şekillerde yastık kılıfı işlemeleri yapılmaktadır.

Tığ İle Kalp Motifi İşleme

Bu modelde istediğiniz mm tığ ile istediğiniz türde ipliği kullanabilirsiniz. Kalp tığ işleme modeli 7 ve yedinin katları ile artı 1 zincir çekilerek işlenen bir modeldir.

kalp 1Bu modelimizi işlemeye başlarken 21 adet zincir çekerek modele başlıyoruz.

kalp 2Daha sonra üstten ikinci zincire yarım çift kroşe işleyin.

kalp 3Sonraki 4 zincire birer tane çift kroşe işleyin.

kalp 4Dört zincirden sonraki zincire yarım çift kroşe işleyin ve sonrasındaki zincire tek kroşe işleyin.

Bu noktadan sonra zincirlerin hepsini tamamlanana dek aynı teknikleri sırası ile uygulamaya devam edin.

kalp 5Eğer tüm adımları doğru bir şekilde işlediyseniz tığ işiniz yukarıdaki gibi görünmelidir. Yukarıdaki gibi ilk sırayı tamamladığınızda ipi kesin ve ipi el işinize bağlayın.

kalp 6Şimdi ikinci renkteki ipi alın ve tığ işinize ekleyip 4 tane zincir çekin. Daha sonra aynı zincirin içerisine 1 tane çift kroşe işleyin.

kalp 7Üç tane zincir çekin ve 6 zincir sonrasına yani tek kroşe işlediğiniz ilmiğe 1 tane çift kroşe işleyin.

kalp 8Yine aynı zincire üçlü kroşe işleyin ve 2 tane zincir çekin. Yine aynı zincire bir tane daha üçlü kroşe ve bir tane çift kroşe daha işleyin.

Aynı şekilde tün sırayı işlemeye devam edin. Sona geldiğinizde son zincire bir tane çift kroşe ve bir tane üçlü kroşe çekin. Daha sonrasında ipi kesin ve el işi ile bağlayın.

kalp 9İlk ipi yukardan dördüncü zincire yani ilmeğe bağlayın ve bir zincir çekin. Alt taraftaki ipe yani ilk ipteki ikinci ve üçüncü zincirlere birer tane çift kroşe işleyin.

kalp 10Daha sonra 2 tane zincir çekin ve üstteki kalp kalıbı olan yani ikinci renkteki işlemenin ortasından tek kroşe işleyin ve daha sonra iki zincir çekin.

Aynı şekilde tüm sırayı işlemeye devam edin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder