Saç Fırçası ve tarak temizliği nasıl yapılmalı?

Saç Fırçası ve tarak temizliği nasıl yapılmalı?

Bakımlı saçlar için saçı yıkamak kadar taranması da büyük önem taşımaktadır. Uzun saçların taramak için kullandığımız saç fırçası veya tarakların arasında bakteriler oluşabilir. Fırça ve tarak temizliğine özen göstermeyen kişilerde sac dökülmesi gibi sorunları yaşanabilir. Bu makalede fırça bakimi ve temizliği hakkında bazı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Saç Fırçası Ve Tarak Temizliği Nasıl Yapılır?

Fırçaları koyabileceğimiz bir kabın içerisine Ilık sabunlu su ekleyip fırçaları içine atin. Fırçaları bir bire sürterek temizleyin. Sonra yaklaşık 10 dakika su içresinde bekletin. Bol suda durulayın ve kurutmak için hava alan bir bölgede bırakın.

Kepekli saçlara sahip kişilerin fırça ve taraklarına çok daha fazla önem vermesi gerekir. Fırçanın kılları kepek yüzünden kirlendiyse sirkeli suda bekletmek gerekir. Yaklaşık 10 dakika kadar sirkeli suyun içerisinde bekletip yıkayınız.

Fırçanın kılları sertleştirmek için şaplı suyun içerisinde yaklaşık 10-15 dakika bekletin. Şaplı su yumuşayan fırça kıllarını yeniden sertleştirecektir. Fırçayı Şaplı suyun içine koymadan önce tahtadan ya da plastikten yapılmış olan sap kısımlarını vazelin sürerek koruyunuz. Şap fırçanın tahta veya plastik kısımlarına zarar verebilir.

Fırça kılları naylondan yapılmadıysa şampuanlı su ile yıkabilirsiniz. Tarak veya fırça en az 15 günde bir temizlenmesi gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. köpek maması dedi ki:

    güzel yazı tebrikler

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder