İPUÇLARIM

Renklilerle Yıkanan Beyaz Çamaşırların Akibeti

  • 13 Temmuz 2014
  • 3.050 kez görüntülendi.
Renklilerle Yıkanan Beyaz Çamaşırların Akibeti

Makineden çıkan temiz beyaz çamaşırlarınızı boyanmış olarak görmek oldukça can sıkıcı olsa gerek. Yanlışlıkla veya bilmeyerek beyazların yanına ilave ettiğiniz renkliler direkt olarak beyaz çamaşırların rengini bozacaktır. Bir parça siyah çorap bile tüm her şeyi mahvedebilir. Yine aynı şekilde “ya bi” şey olmaz” düşüncesiyle açık renkli çamaşırları -bi” kaç tane var- beyazların yanına sıkıştırmış olabilirsiniz.

Eğer ki başınıza böyle bir durum geldiyse bundan kurtulmanın, çamaşırlarınızı eski haline döndürmenin bir kaç yolu var. Buyurun;

  • Mümkünse rengi atan beyazların kurumasına izin vermeyin. Kurudukça temizlenmesi zorlaşacaktır.
  • Makinenin içine tekrardan ıslak bir şekilde beyazları atın. Biraz deterjan ve ilk yıkamada alacağı şekilde çamaşır suyunu makineye ilave edin. Çamaşır suyunu ve deterjanı ayarladıktan sonra makineyi çalıştırın. Yıkama işlemi bittiğinde beyazların eski haline döndüğünü göreceksiniz.
  • Beyazların rengi oldukça yoğun bir şekilde değiştiyse marketten satın alabileceğiniz leke çıkarıcıyı kullanım talimatlarına uyarak uygulayın. Leke çıkarıcı ilave ettiğiniz suyun içine beyazları bastırın. Eski hallerini alacaklardır.
  • Beyazların başına bu tarz tatsız olayların gelmesini istemiyorsanız kıyafetleri her zaman ayrıştırmayı unutmayın. Mümkünse beyazlar ve renkliler için farklı kirli sepetleri kullanın.

Siz çamaşırları bilinçli bir şekilde ayrıştırdıktan sonra yıkarsanız kıyafetlerin başına herhangi bir iş gelmeyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.