İPUÇLARIM

Paslanmaz Çelik Evyelerden Su Lekesi Nasıl Temizlenir?

Paslanmaz Çelik Evyelerden Su Lekesi Nasıl Temizlenir?

Paslanmaz çelik evyelerdeki sebze ve meyve lekelerini çıkartmak ne kadar kolay ise, bu yüzeyler üzerindeki su lekelerini çıkartmak da o kadar zordur. Su lekeleri paslanmaz çelik evyeler üzerine sinsi bir şekilde yerleşir ve özellikle bu su lekeleri zamanla mat bir renk alır ve temizlemesi neredeyse imkânsız gibi görünür. Aslında sevgili hanımlar bu su lekelerini çıkartmanın yolu sandığınızdan daha kolaydır.

Gelin isterseniz bu yazımızda paslanmaz çelik evye lavaboları nasıl henüz yeni monte ettirmişçesine hem temizleyip hem parlatıp hem su lekelerinden aynı anda arındırdığımızı inceleyelim.

Gerekli Malzemeler
Paslanmaz çelik evyeyi parlatıp su lekelerinden arındırmak için kaynar suya, limon tuzuna ve sert yüzeyli bulaşık süngerine ihtiyacınız var.

Paslanmaz Çelik Evye Temizliği

evye temizligi 1İlk önce su ısıtıcısını ya da demliği su ile doldurun ve suyu iyice ısıtın ya da kaynatın. Daha sonra evyenin üzerine sıcak suyun bir kısmını dökün.

evye temizligi 2Sonra sıcak suyun üzerine yani levyenin üzerine bir miktar limon tuzunu dökün ve en az 10 saniye kadar bekleyin.

evye temizligi 3En az 10 saniye kadar bekledikten sonra bulaşık süngerinin sert olan yüzeyi ile evyeyi ovmaya başlayın.

İyice ovduktan sonra yeniden sıcak ya da kaynar su dökün ve sonrasında ılık su ile evyeyi iyice durulayın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.