Jakuzi Nasıl Temizlenir?

Jakuzi bir ya da iki motor yardımı ile uygun boyutta ve uygun dizayndaki küvetlere monte edilen jetler yani su kanalları ile küvetin içerisine hava ya da su püskürten bir sistemdir.

Jakuziyi temizlemeye başlamadan önce mutlaka temizlik için uygun olan kıyafetler giyilmelidir. Ayrıca eldiven de takılması şarttır. Daha sonra tüm temizlik malzemeleri ile temizleme araçları jakuzinin hemen yanına getirilir.

Jakuzileri temizlemek istiyorsanız jakuzi paneli temizleme maddeleri ile bunu yapabilirsiniz. Jakuzi temizliğine başlamadan önce duş teknesi ya da küvetin üzerinde bulunan su borularına yerleşmiş vücut artıkları, sabun ve kirleri su ile iyice arındırın. Daha sonra özel jakuzi temizleme maddeleri ile iyice temizliği yapın.

Diğer bir temizleme yöntemi de jakuziyi sıcak su ile iyice doldurmak ve sıcak suyun içerisine 2 çay kaşığı kadar bulaşık makinesi deterjanı ile yarım su bardağı kadar çamaşır suyu eklemektir. Karışımı ekledikten sonra en az 2 dakika boyunca jakuziyi çalıştırın ve sonarsında içerisindeki suyu tamamen boşaltın. Sonrasında jakuziyi soğuk su ile iyice doldurun ve bu defa da en az 5 dakika boyunca jakuziyi çalıştırın ve sonrasında bu suyu da boşaltıp jakuzi temizliğini tamamlayın.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.