İPUÇLARIM

Salça Kullanırken Aklınızda Bulunsun

Salça Kullanırken Aklınızda Bulunsun

Yemeklerin vazgeçilmez lezzetlerinden bir tanesi de şüphesiz ki salçadır. Yemeğine göre biberli veya domatesli salça tercih eder, kullanırız. Türk mutfağında yeri ve önemi büyüktür. Yemeklerde tuz, salça ve soğan olmazsa olmazlar arasında yer alır. Neyse gelelim salçayı nasıl kullanmanız gerektiğine.

  • Salçayı mutlaka temiz kaşıkla kullanmalı, yemek karıştırırken kullandığınız kaşığı salçadan uzak tutmalısınız. Bunun sebebi salçanın bozulmasını engellemektir. Yemek salçaya bulaşırsa asit dengesi bozulacak ve üst kısmı küflenmeye başlayacaktır.
  • Salçayı kullandıktan sonra kenarlarda yer alan kalıntıları temizlemelisiniz. Ayrıca salçanın üst kısmına bir miktar tuz ve sıvı yağ ilave etmeniz tavsiye edilir.
  • Salçayı buzdolabından çıkardıktan sonra bekletmeden kullanmalı ve yine aynı şekilde bekletmeden yeniden buzdolabına yerleştirmelisiniz.
  • Açılmış salçaları kesinlikle buzdolabında ağzı kapalı bir kap içerisinde (tavsiyemiz camdan yöne) saklamalısınız. Ayrıca salçayı hiç bir zaman ortam koşullarında bırakmayın.
  • Ailenizin tüketebileceği bir salça ambalajı tercih edin. Bekar evinde kalıyorsanız 10 kiloluk salça kutusunu alıp 1 yıl boyunca kullanmak mantıksız olacağı gibi, 4 kişilik bir aileninde 500 gram salçayı alıp kullanması mantıksız olur.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Samsung Galaxy S5 Google Hesabı OluşturmaSamsung Galaxy S5 Tuş İşlemleri dedi ki:

    Sanırım Bu Salça Normal Salça Gibi Degildir , Acı Olması Lazım

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.