Mandaldan Çoklu Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Mandaldan Çoklu Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Eski türden yani tahtadan mandallar ve her zaman dekorasyon için kullandığınız malzemeler ile duvarınıza farklı bir görünüm kazandırırken aynı zamanda da birçok resmi aynı anda görebilmenizi sağlayacak yeni ve kesinlikle pahalı olmayan büyük bir resim çerçevesine de aynı anda kavuşacaksınız.

Gerekli Malzemeler
Bir sürü tahta mandal, tutkal, boya, fırça, köpük, istediğiniz türdeki süslemeler ve elbette bir sürü resim.mandaldan cerceve yapimi

Mandaldan Çoklu Resim Çerçevesi Yapımı

Mandaldan cerceve 2Köpükten istediğiniz büyüklükte yuvarlak bir daire kesin.

Mandaldan cerceve 3Sonra köpüğün iç kısmının ortasını kesin ve yukarıdaki gibi şekli ortaya çıkarın. İsterseniz orta kısmı kesmezsiniz ve oraya ayna ya da farklı bir şey de yapıştırabilirsiniz.

Mandaldan cerceve 4İsterseniz köpük halkayı aynı beyaz renginde bırakabilir, isterseniz de istediğiniz bir renge köpük halkayı boyayabilirsiniz.

Mandaldan cerceve 5Kaç tane mandala ihtiyacınız olduğunu ve hangi sıklıkta yapmak istediğinizi anlamak için mandalları köpük halkanızın etrafına takın ve taktığınız kadar mandalı sayın. Çalışma asmanızdaki diğer mandallar karışmaması için bir kenara alın.

Mandaldan cerceve 6Mandalların sayısını belirledikten sonra tüm mandalları çıkartın ve istediğiniz şekillerde ve istediğiniz malzemeler ile her bir mandalı dekore edin.

Mandaldan cerceve 7Mandalları istediğiniz şekilde kaplayabilir, silmeyebilir, üzerine boncuk veya pullar yapıştırabilir ve istediğiniz modellerde kullanabilirsiniz.

Mandaldan cerceve 8Her bir mandalı süsleme tamamlandıktan sonra tekrar köpüğe takın ve çelenginizi oluşturun. Daha sonrasında tek tek her bir mandalı ters çevirin ve arka yüzlerine tutkal sürün.

Mandaldan cerceve 9Her bir mandalı tek tek tutkallayıp diğer tarafa çevirip kıskaçları yukarı bakacak şekilde köpüğe yapıştırın.

Mandaldan cerceve 10Mandallar kuruduktan sonra teker teker resimleri mandal kıskaçlarına tutturun.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder