Plaj Sandalyesinden Telefon Tutucu Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Plaj Sandalyesinden Telefon Tutucu Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Dondurma çubuklarından faydalanacağımız başka bir çalışma daha. Eğer evde kaset kapağı yok ise dondurma çubuklarından faydalanarak çok daha yaza özel bir telefon tutucu modeli ortaya çıkartabiliriz.

Gerekli Malzemeler
6 tane dondurma çubuğu, bir tane uzun yuvarlak çubuk, cetvel, makas, köpük levha ve yapıştırıcı.

Plaj Sandalyesinden Telefon Tutucu Yapımı

telefon tutucu sandalye 1

Cep telefonunuzun genişliğini cetvel ile ölçün. Buradaki cep telefonunun genişliği 6,5 cm.

telefon tutucu sandalye 2Cep telefonunuzun en genişliğine ilave olarak artı 1,5 cm daha ekleyerek yuvarlak çubuğu ölçerek kesin. 2 tane aynı ölçülerde çubuk kesin.

telefon tutucu sandalye 3Sonra 2 tane daha bir önceki çubukların uzunluğuna 0,5 cm daha ekleyerek kesin.

telefon tutucu sandalye 4Dondurma çubuklarını isterseniz boyayabilirsiniz isterseniz öylece renklerini bırakabilirsiniz. 4 tane dondurma çubuğunun her iki ucunu da yapıştırıcı sürün.

telefon tutucu sandalye 5Yapıştırıcı sürdüğünüz dondurma çubuklarını yan çevirin iç kısımlarına yapıştırıcıların üzerine küçük çubukları yapıştırın. Fakat farklı boyuttaki çubukları karıştırmayın. Her ölçü bir takım olmalıdır. Yanı kısa çubukları aynı dondurma çubuklarına uzun çubukları da aynı dondurma çubuklarına yapıştırın. Bir kısa bir uzun değil.

telefon tutucu sandalye 6Kalan 2 tane dondurma çubuğunu da 3 cm kadar ölçerek kısaltıp kesin. Sonra yan taraflarını makas ile düzeltin.

telefon tutucu sandalye 7Daha kısa olan dikdörtgen parçayı uzun olan parçanın içinden dışarıya biraz boşluk kalacak yani telefonunuzun üzerine oturabileceği şekilde geçirin.

telefon tutucu sandalye 8Ölçüp, kesip hazırladığınız dondurma çubuklarının her iki ucuna da yapıştırıcı sürüp her iki dikdörtgen parçayı da dış taraftan birbirine yapıştırın. Fakat dondurma çubuğunu dikdörtgenin üçte biri kadar içeriye yani aşağıya doğru yapıştırın.

telefon tutucu sandalye 9Köpük levhayı dikdörtgenin içerisine rahatça sığacak şekilde ölçün ve kesin. Sonrasında bir parça arka tarafta kalacak şekilde uç kısımları kıvırıp bu uç kısımlara yapıştırıcı sürün ve köpük levhaların birbirine yapışmasını sağlayın.

Bu noktada isterseniz hem yuvarlak çubukları, hem dondurma çubuklarını hem de köpük levhayı farklı renklerde kullanabilir ve farklı bir yaz modeli telefon tutacağı hazırlayabilirsiniz.

Ayrıca kullanacağınız yapıştırıcı güçlü bir yapıştırıcı olmalıdır.

telefon tutucu sandalye 10Hem aşağı hem de yukarıyı yapıştırmayı unutmayın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder