Lens Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lens Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lens kullanmaya başlamadan önce doktor kontrolünden geçmeniz gerektiğiniz tekrardan hatırlatalım. Uygun durumlar sağlanırsa lens kullanabilirsiniz. Her şeyde olduğu gibi lenslerde de kalite farkı olduğunu unutmayalım. Gözlerinizi kaybetmek istemiyorsanız (bu konuda çok ciddiyim), herhangi bir sorun oluşsun istemiyorsanız veya ileride telafisi güç (belkide hiç olmayan) sorunlarla uğraşmak istemiyorsanız doktor kontrolünden geçiniz! Lens hususunda ucuza gitmeyin. Ucuza alacaksanız hiç kullanmayın, tabii bu gözlerinize ne kadar önem verdiğinize bağlı. İşte lens kullanırken dikkat edilmesi gerekenler:

  • Lensleri çıkarmadan veya takmadan önce ellerinizi mutlaka dezenfekte edin. Gözlerinizde herhangi bir makyaj kalıntısı varsa bunları da temizleyin. Unutmayın! Kullandığınız kozmetik ürünleri kesinlikle ucuza mâl edilmiş olmamalıdır. Sağlık konusu şakaya gelmez, ucuza hiç gelmez!
  • Görme esnasında oluşabilecek kızarıklar, batma, yanma, sulanma, kaşınma gibi rahatsızlıklar tehlike habercisidir. Bu gibi durumlarda lensleri zaman kaybetmeden çıkartmalısınız. Aksi taktirde kalıcı rahatsızlıklar meydana gelebilir.
  • Lenslerin kullanım sürelerine dikkat edin.
  • Makyaj yaparken titiz olun.
  • Lensleri keyfi satın almayın. Ucuza mal etmeyin. Ucuza mal edilen lensler sizi “mal” eder. Bu lafımdan kendinize pay çıkartırsanız sevinirim. Bunu 8 senedir aralıksız gözlük ve lens kullanan birisi olarak söylüyorum.
  • Sağlık ucuza gelmez!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder