İPUÇLARIM

Kısırlık Nedenleri Ve Tedavi Yolları Nelerdir?

Kısırlık Nedenleri Ve Tedavi Yolları Nelerdir?

Hem kadınlar hem erkekler için kısırlık ve libido eksikliği büyük problemdir. Bu tür problemler her iki cinsin günlük hayatlarını ve cinsel hayatlarını olumsuz yönde etkiler. Özellikle duygusal açıdan olumsuzluklara yol açar. Çiftler arasında gerginliklere yol açarak, aile hayatlarını kâbusa çevirebilir. Günlük hayattaki stres ve beslenmedeki kalitesizlik kısırlığa yol açabilmektedir. Ayrıca yediğimiz ve içtiklerimizde bulunan kimyasal maddeler her iki cinsin kısır olmasına ve libido rahatsızlıklarına yol açmaktadır. Yiyecek ve içeceklerde bulunan östrojen yapılı kimyasal maddeler, erkeklerin kısırlık nedenleri arasında yaygın olarak gözlenen sebeplerindendir. Kadınlar ise kariyerlerine odaklanmaları nedeni ile hamile kalmaya çok sıcak bakmamaktadır. En üretken dönemlerini çalışarak geçirirler. Dolayısı ile ileriki yaşlarda hamile kalmaları zorlaşmaktadır.

Erkeklerde Kısırlık Nedenleri Nelerdir?

Hormonlu meyve ve sebzeler ve bu ürünlerin üzerindeki koruyucu kimyasalların östrojen içermesi erkeklerdeki sperm üretimini azaltabilmektedir. Ayrıca spermlerin aktif olması için normal vücut ısısından daha az sıcaklıkta muhafaza edilmelidirler. Dolayısı ile dar iç çamaşırları ve dar pantolonlar yumurtalıkların ısısını arttırır ve spermlerin aktivitelerini azaltabilirler.

Tedavi Yolları

Tabiki tedavi için bir uzmana danışılmalıdır. Fakat size alternatif tedavi olarak bazı yararlı bitkilerden oluşan karışımları önerebilirim. Gotu kola bitkisi, cüce palmiyesi, domiana ve kore gingsengi sperm üretimini ve libidoyu arttıran bitkilerdir. Bir miktar domiana ve gotu koladan oluşan bir çay hazırlayın. Ve günde 3 veya 4 fincan içmeniz yeterli olacaktır. Piyasada satılan gingseng ve cüce palmiyesi destek kapsüllerinden kullanabilirsiniz. Günlük 600 mili grama yakın cüce palmiyesi ve gingseng yeterli olacaktır.

kisirlik nedenleri ve tedavi yollari

Kadınlarda Kısırlık

Çok farklı teknikler mevcuttur. Modern tıp bu konuda oldukça iyi çalışmalarda bulunmuştur. Bu yöntem ve tekniklerin başarı oranları yüksek olmasına rağmen yüzde yüz garantisi yoktur.

Nedenleri Ve Tedavi

  • Stres birçok hastalığın başlıca sebebidir. Kısırlıkta ise önemli faktörlerden bir tanesidir. Stres ile başa çıkmak için kendinizi rahatlatmalısınız. Rahatlatmak için bitkisel çayları deneyebilirsiniz.
  • Hamile kalmak isteyen kadınlar doğum kontrol haplarını bıraktıktan sonra bir iki yıl beklemelidirler. Hayıt ağacı gibi yumurtlamayı ve dişilik hormonlarının etkilerini arttırıcı bitkiler kullanabilirsiniz. Bunun yanında bazı bitkisel karışımlar ve çaylar iyi gelebilir.
  • Kadın üreme organlarını güçlendirici etkisi olan çin melek otu da diğer bir alternatiftir. Regl döneminden sonraki ilk 8 – 10 gün bitkisel kapsüllerden faydalanabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.