İPUÇLARIM

Kediniz İle İyi Geçinmek İster misiniz?

Kediniz İle İyi Geçinmek İster misiniz?

Biriciklerimiz, bebeklerimiz yani yaramaz kedilerimiz. Onları çok seviyoruz bu doğru ama bazen onlarla çok iyi anlaşamıyoruz. Acaba neden bunun sebebini hiç düşündünüz mü? Belki düşündünüz ama bir türlü bulamadınız değil mi? Merak etmeyin şimdi miniciklerimiz, yaramazlarımız kedilerimiz ile nasıl iyi geçiniriz konusunu işleyeceğiz.

Kediciklerimizi Tanıyalım

  • Kedilerimiz köpeklerden çok daha farklı bir psikolojik yapıya sahiptir. Bu yüzden daima sevginizi görmek isterler. Kediniz ile iyi geçinmek isterseniz kedinize sevginizi daima göstermek zorundasınız. Ve bunu yapmanın en iyi yolu kedilerinizi düzenli olarak taramaktır. Evet, taramak yanlış duymadınız.
  • Ayrıca bildiğiniz üzere İran, Van ve Ankara kedilerini sürekli taramak gereklidir.
  • Kedilerinizi sürekli taramak onlara sevginizi göstermenin yanı sıra dökülecek olan tüylerinin önceden temizlenmesini ayrıca evinizin de temiz kalmasını sağlar.
  • Kedinizi tarama işlemine geçmeden önce seçeceğiniz fırçanın olabildiğince yumuşak uçlu olmasına ve yanında pudra kullanmaya dikkat ederseniz tarama işlemi çok daha sağlıklı olacaktır. Eğer pudra kullanırsanız kedinizin gözlerine kaçırmamaya özen gösterin.
  • Unutmayın kedinizi sadece haftada bir taramak yeterli değildir. Eğer kediniz ile çok sıkı bir dostluk kurmak ve iyi geçinmek isterseniz, kedinizi her gece en az 10 dakika kadar tüm tüylerini nazikçe tarayınız. Bunu adet haline getirdiğinizde kediniz ile aranızda inanılmaz bir dostluk kurulduğunu görecek ve buna inanamayacaksınız.

Kediniz ile iyi Gecinmek İster misiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.